A Budapest Honvéd továbbjutott a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójából, miután hazai 3-1-es sikerét követően csütörtökön 1-1-es döntetlent játszott a litván Zalgiris Vilnius vendégeként.

A hazaiak a budapesti vereség után hétfőn edzőt váltottak, így már nem a lengyel Marek Zub, hanem a portugál Joao Martins ült a vilniusi együttes kispadján.

A műfüves pályán lejátszott találkozón már az első húsz percben faragott hátrányából a litván csapat, ám újabb nagy helyzetet nem tudott kialakítani a szünetig, míg a Honvéd nem élt kínálkozó lehetőségeivel.

A második játékrész közepén egy kapu előtti kavarodást kihasználva egyenlített a magyar együttes, összesítésben pedig komoly lépést tett a továbbjutás felé. A folytatásban Lefkovits több nagy védéssel segítette a döntetlen megtartását, amellyel biztosította helyét a második fordulóban a Honvéd, ahol a román CSU Craiova lesz az ellenfele.

Fotó: Honvéd FC

Labdarúgó Európa-liga selejtező, 1. forduló, visszavágó: Zalgiris Vilnius (litván) – Budapest Honvéd 1-1 (1-0), továbbjutott: a Budapest Honvéd 4-2-es összesítéssel.
Vilnius, vezette: Saggi (norvég).
Gólszerzők: Antal (18.), illetve Kamber (62.).
Sárga lap: Pérez (10.), Baravykas (61.), illetve Kukoc (20.), Kálnoki-Kis (49.), Gazdag (73.).
Zalgiris: Berkovec – Mikoliunas, Bolha, Tomic (66. Vareika), Slijngard – Pérez, Vorobjovas – Baravykas (89. Simkus), T. Kis, Morer – Antal.
Budapest Honvéd: Lefkovits – Kálnoki-Kis (57. Uzoma), Batik, Kamber, Lovric, Kukoc – Gazdag, Kesztyűs (78. Hegedűs), Banó-Szabó – N’Gog, Moutari (70. Kulacs).