2024. june 30., Sunday

A bajnok Ferencváros 2-1-re nyert a Budapest Honvéd vendégeként az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójának szombati játéknapján. Szerhij Rebrov vezetőedző együttese ezzel megdöntötte saját 76 pontos csúcsát – a jelenlegi rendszerben a 2015/2016-os idénytől játszanak a csapatok – és a kapott gólok (22) tekintetében is rekordot ért el.

A találkozó elején a sorozatban harmadik bajnoki címét megszerző Ferencváros irányított és veszélyeztetett többször is, de a lehetőségek kimaradtak, illetve Tujvel védett. Az első játékrész közepére „felébredt” a Honvéd, néhány ígéretes ellentámadást vezetett, és a hajrában Eppel némileg szerencsés góljával megszerezte a vezetést (1-0).

A második félidő közepén Szerhij Rebrov hármas cserével rázta fel bajnokcsapatát, a zöld-fehérek játéka pedig valóban megélénkült, és a kispadról érkező Isael révén a 83. percben egyenlítettek (1-1), majd a másik csere, Boli góljával megfordították a találkozót (1-2), megszerezve ezzel a három pontot.

A Ferencváros játékosai örülnek a győzelemnek az utolsó fordulóban játszott, Budapest Honvéd elleni mérkőzés után. Fotó: MTI/Illyés Tibor

* NB I., 33., utolsó forduló: Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 1-2, Újpest FC – Zalaegerszegi TE FC 5-4, Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 5-1.

Labdarúgó NB I., 33. forduló: Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 1-2 (1-0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1892 néző, vezette: Bognár.
Gólszerzők: Eppel (43.), illetve Isael (83.), Boli (86.).
Sárga lap: Uzoma (49.), Zsótér (76.), illetve Botka (30.), Civic (65.), Laidouni (77.), Isael (94.).
Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Klemenz, Bardea, Uzoma (73. Aliji) – Szendrei, Hidi (73. Zsótér), Gazdag, Nagy D. (89. Kesztyűs) – Eppel (80. Gale), Balogh.
Ferencváros: Bogdán – Wingo, Botka (77. Sigér), Dvali, Civic – Mmaee, Mak (66. Isael), Laidouni – Baturina (66. Boli), Vécsei (66. Haratin), Tokmac (90. Gera D.).