2024. june 30., Sunday

Kisebb ünnepséggel kezdődött a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Academica Clinceni mérkőzés a labdarúgó 1. liga rájátszásának 4. fordulójában, hiszen a házigazdák egy 100-as számú mezzel és virágcsokorral köszöntötték fel Niczuly Rolandot. A háromszékiek kapusa az első játékos, aki a sepsiszentgyörgyi klub színeiben elérte a 100 mérkőzést az élvonalban. Ez volt a legnagyobb izgalom, amely aznap érte a hazaiak hálóőrét, hiszen a találkozó 90 perce alatt nem volt mit védenie. Leginkább csak akkor ért labdához, amikor társai visszajátszottak hozzá.

Nem volt tehát partnerük a házigazdáknak Clinceni abban, hogy egy jó meccset láthassunk, és ez a lanyhaság néha az OSK játékosaira is átragadt. Az első tíz perc után Leo Grozavu játékosai megkaparintották a játékszert, és gyakorlatilag át sem engedték az első félidő végéig. Néhány sikertelen betörési kísérlet után megjelentek a helyzetek is. Előbb Bouhenna próbálkozott fordulásból lövéssel egy szöglet után, majd Achahbar késlekedett jó pozícióban, végül a jég a 38. percben tört meg, amikor Nouvier használta ki, hogy a szélen beragadt a vendégek egyik védője, egyedül vezethette rá, majd laposan Ureche alatt a hálóba lőtt (1-0). A félidő maradék részében újabb lehetőségek adódtak az OSK előtt, ám előbb Petrila, majd Nouvier lőtt csúnyán mellé ideális helyzetből.

A második félidőben az OSK lendülete megtört, és a középpályán az ellenfél kiegyenlítette a játékot, ám Niczuly kapuját nem tudta veszélybe sodorni. Túloldalt is csak az utolsó percekben jelentek meg ismét a nagy lehetőségek. A 90. percben Vașvari 30 méteres szabadrúgásból küldött bombáját Ureche a léc alól tornászta ki, a hosszabbítás perceiben Purece küldte mellé jó pozícióból, majd Šafranko hozott rossz döntést, amikor lövés helyett passzolni akart, de az ellenfél közbelépett.

A végeredmény nem tükrözi híven a Sepsi OSK fölényét, másrészt Leo Grozavu játékosai néha túlságosan takarékosan játszottak.

A háromszékiek kapusa az első játékos, aki a sepsiszentgyörgyi klub színeiben elérte a 100 mérkőzést az élvonalban.  Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Az 1. ligás rájátszás 6. fordulójának programja

Május 4., kedd:

* 19.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Chindia Târgovişte – Medgyesi Gaz Metan (alsóház)

Május 5., szerda:

* 12.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Gyurgyevói Astra – Aradi UTA (alsóház)

* 14.15 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Nagyszebeni Hermannstadt – Konstancai Viitorul (alsóház)

* 16.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti Dinamo 1948 (alsóház)

* 19.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova (felsőház)

Május 6., csütörtök:

* 14.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Campionii FC Argeş Piteşti – FC Voluntari (alsóház)

* 17.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Academica Clinceni – Kolozsvári CFR 1907 (felsőház)

* 19.45 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +: Botosáni FC – Bukaresti FCSB (felsőház)

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Sepsi OSK – Academica Clinceni 1-0 (1-0)
Sepsiszentgyörgy, városi stadion, zárt kapus. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Mihai Marica (Beszterce), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Florin Marcu (Nagyvárad). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești).
Gólszerző: Nouvier (38.).
Sárga lap: Mitrea (55.), Eder (58.), Dumiter (66.), illetve Ventura (3.), Andronic (60.).
Sepsi OSK: Niczuly – Aganović, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu, Achahbar (63. Purece), Eder (63. Kovács), Vașvari, Petrila (46. Golofca), Dumiter (68. Šafranko), Nouvier (83. Fl. Ștefan).
Academica: Ureche – Pasov (46. Andronic), Patriche, Gardoș (65. Csandarov), Dobrescu (87. Longher), Cascini, Ventura, Achim, Rusescu, Cordea (73. Pârvulescu), Csuncsukov.