2024. june 30., Sunday

Alaposan megdolgoztatta az alapszakaszt jóval annak lezárása után megnyerő Kolozsvári U-BT-t a rangsor negyedik helyén végző CSO Voluntari a kosárlabda Nemzeti Liga elődöntő-sorozatában. Miután megnyerte a két hazai mérkőzését, Kolozsvár kétszer is alulmaradt Voluntari-on – a sorozat negyedik meccsén egyetlen ponttal, miután az utolsó másodpercen Gârbea lesapkázta a dobásra készülő kolozsvári Patrick Richardot. A sorozatot így az ötödik mérkőzés zárta, amelyen végül a favoritnak sikerült viszonylag simán megszerezni a győzelmet, és ezzel a döntőbe jutást is.

A másik ágon a Nagyváradi CSM nem hagyott semmi esélyt Pitești-nek, söpréssel jutott a fináléba, amelyet a jelenlegi két legjobb csapat vív majd egymással.

A döntő sorozat ugyancsak három győzelemig tart, az első két meccset Kolozsváron rendezik.

Fotó: A Kolozsvári U-BT közösségi oldala

Kosárlabda országos liga, elődöntők:

* CSO Voluntari – Kolozsvári U-BT 100:95 és 81:80, illetve Kolozsvári U-BT – CSO Voluntari 75:56, a párharc végeredménye 3-2 a Kolozsvári U-BT javára

* FC Argeș Pitești – Nagyváradi CSM 79:81, a párharc végeredménye 3-0 a Nagyváradi CSM javára