2024. june 30., Sunday

A franciák következnek

Dibusz Dénes és Fiola Attila szerint is labdabirtoklásban kell a legtöbbet előrelépnie a magyar labdarúgó-válogatottnak a franciák elleni szombati Európa-bajnoki csoportmérkőzésig.

A nemzeti együttes szerdai sajtótájékoztatóján a kapus és a védő is egyetértett abban, hogy a portugálok a keddi, Puskás Arénában lejátszott találkozó végére felőrölték a magyarokat, elsősorban azért, mert a hazaiaknak rengeteg energiát kellett fordítaniuk a védekezésre. Fiola Attila szerint ebből „nagyon nehéz kijönni, és megfutni 70-80 métereket”. Sokszor az is probléma volt a 3-0-ra elveszített találkozón, hogy hiába próbálták meg Szalai Ádámra felrúgni a labdákat, a támadón hárman-négyen „csüngtek“, így nagyon nehéz volt megtartania a labdát. „Öt-tíz százalékos javulás a labdabirtoklásban sokat segítene” – fogalmazott a hátvéd, aki elsősorban fejben fáradt el a portugálok ellen, mivel a tempó és a szükséges koncentráció összehasonlíthatatlan a magyar bajnoksággal.

Dibusz Dénes szerint a francia és a portugál hasonló szinten lévő válogatottak, és mivel utóbbi ellen működött, amit terveztek, reméli, előbbiek ellen is meg tudják majd mutatni, milyen erős csapatot alkotnak. Kiemelte, támadásban a kínálkozó lehetőségekkel maximálisan élniük kell, és bízik abban, hogy sokat tudtak tanulni a keddi összecsapásból, elsősorban azt, hogy többet kell birtokolniuk a labdát.

A magyarok szombaton 16 órától fogadják a franciákat a Puskás Arénában, majd jövő szerdán a németek ellen, Münchenben zárják a csoportkört.

Eb-program a következő napokra

Június 18., péntek:

* 16.00 óra: Svédország – Szlovákia (E csoport, 2. forduló)

* 19.00 óra: Horvátország – Csehország (D csoport, 2. forduló)

* 22.00 óra: Anglia – Skócia (D csoport, 2. forduló)

Június 19., szombat:

* 16.00 óra: Magyarország – Franciaország (F csoport, 2. forduló)

* 19.00 óra: Portugália – Németország (F csoport, 2. forduló)

* 22.00 óra: Spanyolország – Lengyelország (E csoport, 2. forduló)

Június 20., vasárnap:

* 19.00 óra: Olaszország – Wales (A csoport, 3. forduló)

* 19.00 óra: Svájc – Törökország (A csoport, 3. forduló)

Június 21., hétfő:

* 19.00 óra: Ukrajna – Ausztria (C csoport, 3. forduló)

* 19.00 óra: Észak-Macedónia – Hollandia (C csoport, 3. forduló)

* 22.00 óra: Oroszország – Dánia (B csoport, 3. forduló)

* 22.00 óra: Finnország – Belgium (B csoport, 3. forduló)

A mérkőzéseket az M4 Sport, a Pro TV és a Pro X közvetíti.

A magyar csapat a Portugália elleni mérkőzésen. Balról jobbra: Botka Endre, Sallai Roland, Nagy Ádám, Lovrencsics Gergő, Fiola Attila, Kleinheisler László, Schäfer András, Szalai Attila, Willi Orbán, Gulácsi Péter és Szalai Ádám

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Másodszor nyertek, és nyolcaddöntőbe jutottak az olaszok

Az olasz labdarúgó-válogatott nyolcaddöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, miután szerdán 3-0-ra legyőzte Svájc csapatát Rómában, a csoportkör második fordulójában.

A házigazda olaszok a találkozó elejétől rengetegszer passzolgattak a svájciak térfelén, a 19. percben Chiellini révén egy kezezés miatt érvénytelenített találatig is eljutottak, majd hét perccel később szabályos góllá érett a mezőnyfölényük. A hátrányban lévő svájciak ezt követően próbáltak a korábbinál támadóbb szellemben fellépni, de ez csak arra volt elég, hogy kiegyenlítettebbé váljon az összecsapás, és ne alakuljon ki több nagy helyzet.

A fordulás után az olaszok ismét Locatelli révén gyorsan megduplázták előnyüket, a svájciak a 64. percben jutottak el először veszélyes helyzetig, de Donnarumma lábbal hárítani tudta Zuber közeli lövését. A játékrész második felében mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, de az olaszok voltak azok, akik Immobile révén ismét betaláltak, és végül magabiztos győzelmet arattak.

Labdarúgó-Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló: Olaszország – Svájc 3-0 (1-0)

Róma, Stadio Olimpico, 12.445 néző, vezette: Szergej Karaszjov (orosz).

Gólszerzők: Locatelli (26., 52.), Immobile (89.).

Sárga lap: Gavranovic (49.), Embolo (79.).

Olaszország: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (24. Acerbi), Spinazzola – Barella (87. Cristante), Jorginho, Locatelli (86. Pessina) – Berardi (70. Tolói), Immobile, Insigne (69. Chiesa).

Svájc: Sommer – Elvedi, Schär (58. Zuber), Akanji – Mbabu (58. Widmer), Xhaka, Freuler (84. Sow), Rodríguez – Shaqiri (76. Vargas) – Embolo, Seferovic (46. Gavranovic).

Wales két góllal legyőzte Törökországot

Wales 2-0-ra legyőzte Törökországot a labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, az A csoportban szerdán Bakuban.

Az első félidőben mindkét csapat sokat tett a vezetés megszerzéséért, de próbálkozásaik egészen a hajráig meddőnek bizonyultak, és csak ritkán végződtek helyzetekkel. Ramsey két ziccert is elrontott, majd a 42. percben Bale kihagyhatatlan helyzetbe hozta, és ezzel Wales került előnybe.

A második félidőben Bale büntetőből növelhette volna csapata előnyét, de meglepően nagyot hibázott, majd fél perccel később megtámadta és megzavarta a török kapust, aki a gólvonaltól hét méterre eltalálta a walesi csatárt, de lábáról kevéssel a kapufa mellé pattant a labda.

A törökök a hátralévő időben mindent megtettek az egyenlítésért, de legnagyobb helyzetüket is kihagyták, így két mérkőzés után is gól nélkül állnak. Ellenfele támadásait igyekezett kihasználni a walesi válogatott, és az utolsó percben megduplázta a különbséget.

Labdarúgó-Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló: Wales – Törökország 2-0 (1-0)

Baku, Olimpiai Stadion, 20 ezer néző, vezette: Artur Dias (portugál).

Gólszerzők: Ramsey (42.), C. Roberts (95.).

Sárga lap: Davies (92.), Mepham (92.), illetve Yilmaz (92.), Calhanoglu (92.).

Wales: Ward – C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies – Morrell, Allen (73. Ampadu) – Bale, Ramsey (85. Wilson), James (90+4. Williams) – Moore.

Törökország: Cakir – Celik, Söyüncü, Ayhan, Meras (73. Müldür) – Yokuslu (46. Demiral), Tufan (46. Yazici), Calhanoglu – Ünder (83. Kahveci), Karaman (75. Dervisoglu), Yilmaz.

Egygólos orosz siker a finnek ellen

Oroszország 1-0-ra legyőzte Finnországot a labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, a B csoport szerdai, szentpétervári mérkőzésén.

Finn lesgóllal indult a találkozó, amelynek első félidejét ezután kevés helyzet, küzdelmes mezőnyjáték és sok pontatlanság jellemezte, egészen a hajráig. Ekkor látványos góllal előnybe került a korábban kapufáig jutó társházigazda.

A fordulást követően a hátrányban lévő finnek léptek fel kezdeményezően, ám a nagyobb lehetőségeket az orosz válogatott dolgozta ki az alacsonyabb iramú második játékrészben.

Az összesen 13 perc ráadással megtoldott találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy az orosz válogatott brazil származású jobbhátvédjét, Mário Fernandest az első félidő közepén le kellett cserélni, és gerincsérülés gyanújával kórházba szállították.

Labdarúgó-Európa-bajnokság, B csoport, 2. forduló: Oroszország – Finnország 1-0 (1-0)

Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion, 24.500 néző, vezette: Danny Makkelie (holland).

Gólszerző: Mirancsuk (45+2.).

Sárga lap: Barinov (27.), Ozdojev (34.), Dzsikija (88.), illetve Kamara (22.), O’Shaughnessy (90.).

Oroszország: Szafonov – Fernandes (25. Karavajev), Divejev, Dzsikija, Kuzjajev – Zobnyin, Barinov, Ozdojev (61. Zsemaletgyinov) – Mirancsuk (85. Muhin), Dzujba (85. Szoboljev), Golovin.

Finnország: Hradecky – Toivio (84. Jensen), Arajuuri, O’Shaughnessy – Raitala (75. Soiri), Schüller (67. Kauko), Lod, Kamara, Uronen – Pukki (75. Lappalainen), Pohjanpalo.