2024. june 30., Sunday

A Ferencváros házigazdaként 2-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a párharc keddi, első mérkőzésén.

Ebben a kiírásban egyértelműen a legjobb első félidejét játszotta a tavaly csoportkörös Ferencváros, és már a tizedik percben kis híján megszerezte a vezetést, de Uzuni lövése a keresztlécen csattant. Az előző körben a koszovói FC Pristina elleni visszavágón triplázó albán támadónak a 25. percben már összejött a gól, ekkor Ryan Mmaee gyönyörű passzát értékesítette.

A házigazdák uralták az összecsapást, és a tavalyi selejtezőkön is villogó Nguen Tokmac látványos lövésével megduplázták előnyüket.

A fordulást követően is a magyar bajnokcsapat futballozott fölényben, de a nagy helyzetek ezúttal – egy Mmaee-fejest leszámítva – elmaradtak. A vendégek a kapura nem jelentettek komoly veszélyt, ráadásul az 1. hosszabbításpercben még nehezebb helyzetbe kerülhettek volna a továbbjutás szempontjából, hiszen egy kezezés miatt büntetőhöz jutott a Ferencváros, de Uzuni lövését védte a kapus.

A visszavágót egy hét múlva rendezik. Amennyiben a zöld-fehérek továbbjutnak, akkor a harmadik fordulóban a cseh bajnok Slavia Prágával találkoznak, és biztossá válik, hogy a főtáblán szerepelnek majd az egyik nemzetközi kupában.

Edvinas Gertmonas (k), a litván csapat kapusa védi a ferencvárosi Myrto Uzuni tizenegyesét. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

BL-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: Ferencvárosi TC – Zalgiris Vilnius (litván) 2-0 (2-0)
Budapest, Groupama Aréna, 10.107 néző, vezette: Kruasvili (grúz).
Gólszerzők: Uzuni (25.), Tokmac (39.).
Sárga lap: Haratin (45), illetve Gamakov (44.).
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic (90+2. Vécsei) – Haratin, Somália – Tokmac (69. Zachariassen), Uzuni, Zubkov (69. Mak) – R. Mmaee (76. Boli).
Zalgiris Vilnius: Gertmonas – Mikoliunas, Ljubisavljevic, Tatomirovic, Bopesu – Onazi (84. Kuklis), Gamakov (59. Kis), Verbickas – Kyeremeh (59. Karamarkov), Tadic (65. Sylvestr), Videmont.