2024. june 30., Sunday

Elveszítette az Academica Clinceni elleni mérkőzését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ezzel a lehetőséget is, hogy megszerezze a harmadik helyet a labdarúgó 1. ligában. Pedig ez a pozíció a FCSB elleni meccs 71. percében még szinte biztosnak tűnt. Aztán kámforrá vált a két Tănase (a FCSB-nél játszó Florin és a Clinceni játékosa, Cristian Tănase) gólja között.

Miután a FCSB elleni meccs második hosszabbításpercében Florin Tănase betalált, a harmadik hely megszerzésének lehetősége kicsúszott az OSK saját kezéből. Azazhogy már nem volt elég megnyerni a saját mérkőzéseit, abban kellett bíznia, hogy a CSU Craiova is botlik. Csakhogy mielőtt Clinceni ellen játszhattak, az oltyán alakulat simán legyőzte a FCSB-t, pedig az OSK éppen ebben a meccsben bízott leginkább, hogy botolhat az ellenfele. Igen ám, de a FCSB ifikkel állt ki, miután elvesztette a bajnoki cím megszerzésének lehetőségét, így esélye sem volt megakasztani a CSU Craiovát.

Ekkora szintű sportszerűtlenségre pedig nem számítottak Sepsiszentgyörgyön, és ez meglátszott a Clinceni elleni találkozón, amelyen végig kedveszegetten, a rájátszási időszak meccseihez képest lényegesen gyengébben játszott a csapat. Az első néhány percben még összehoztak néhány lehetőséget, sőt egy gólt is a 13. percben, amikor Aganović közelről hálóba fejelte egy szöglet után a Dumiter által szintén fejjel megjátszott labdát (0-1). A vezetés azonban nem tartott sokáig, hiszen három perccel később Cristian Tănase egy hosszú sarokba ívelt fejessel válaszolt, miután teljesen felügyelet nélkül maradt az ötös hosszú sarkánál egy jobb oldali beívelésnél (1-1).  Ez a gól vette el végleg az OSK játékosainak kedvét, akik mintha elfelejtették volna, hogy ők szoktak elsők lenni minden labdánál a középpályán, most ezt az ellenfélnek engedték át. Nemcsak lassú volt a szentgyörgyi halfsor, hanem figyelmetlen is, különösen Fofana, aki fejben nem volt a pályán, illetve Purece, aki az 54. percben igazolta, hogy miért játszik olyan keveset. Könnyedén elvesztette a labdát a kezdőkörben, az ellenfél gyorsan indította Csuncsukovot, aki húszról mértani pontossággal a felső sarokba lőtt (2-1).

A folytatásban a cserék ellenére sem volt benne igazán a csapatban az egyenlítés, továbbra is Clinceni csapata volt határozottabb, és noha Mitreának volt egy kevéssel mellészálló szabadrúgása, és egy Dumiter lábáról lecsurgó labda alig a kapufa mellett hagyta el a játékteret, az ellenfél megérdemelten szerezte meg a sikert.

A vereség azt jelenti, hogy egy fordulóval a befejezés előtt a Sepsi OSK már egészen biztosan a 4. helyen fejezi be az idényt, és csütörtökön délután fél hattól már csak tét nélküli mérkőzést játszik a Botosáni FC ellen. Az idényt azonban nem ez a meccs zárja, hiszen vasárnap osztályozó következik az alsóház győztesével, miután a kupadöntőben a CSU Craiova drámai meccsen, hosszabbítás után legyőzte az Astrát.

Kiesett az Astra, osztályozót játszik Voluntari és Nagyszeben

Befejeződött az alsóház az 1. ligában, az utolsó forduló mérkőzéseit azonos időpontban játszották. Az utolsó forduló eredményeit követően a már korábban búcsúzott Jászvásár mellé meglepő módon a néhány éve még bajnokságot nyerő Astra csatlakozott, noha az alapszakaszban még a felsőházért volt versenyben. A 2. liga 3-4. helyezett csapatai (a CS Mioveni és a Dunărea 2005 Călărași) ellen Nagyszeben és Voluntari játszik oda-vissza osztályozót (május 29-én, illetve június 2-án).

Nem fejeződött be az idény a Chindia Târgoviște és a Viitorul számára sem, ők csütörtökön az európai kuparészvételért játszanak előselejtezőt, majd a győztes vasárnap a Sepsi OSK-val mérkőzik a Romániának az UEFA által kiutalt harmadik Konferencia-liga helyért.

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Academica Clinceni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-1)

Călărași, Ion Comșa-stadion, zárt kapus. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – Adrian Vornicu (Jászvásár), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest).

Gólszerzők: Tănase (16.), Csuncsukov (54.), illetve Aganović (13.).

Sárga lap: Bilali (41.), illetve Vașvari (67.), Dumiter (90+2.).

Academica: A. Păun – Achim, Bilali, Patriche, Pârvulescu (46. Popa), Moulin (86. Ventura), Cascini, Cordea, Csandarov (66. Dumitriu), Tănase (76. Pasov), Csuncsukov (76. Rusescu).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (69. Fülöp Loránd), Ňinaj, Mitrea, Ștefănescu, Vașvari, Fofana (58. Achahbar), Eder (58. Golofca), Purece (58. Petrila), Aganović, Dumiter.

1. liga, rájátszás:

* felsőház, 9. forduló: Botosáni FC – Kolozsvári CFR 1907 0-1, Bukaresti FCSB – CSU Craiova 0-1, Academica Clinceni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1.

* alsóház, 9. (utolsó) forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Chindia Târgoviște 0-0, Konstancai Viitorul – Gyurgyevói Astra 1-0, FC Voluntari – Aradi UTA 0-0, Medgyesi Gaz Metan – Jászvásári CSM Politehnica 4-2.

2. liga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: CS Mioveni – Bukaresti Rapid 1-0, Universitatea 1948 Craiova – Dunărea 2005 Călărași 0-0, FK Csíkszereda – Temesvári ASU Politehnica 2-2. A felsőház végeredménye: 1. Universitatea 1948 54 pont, 2. Rapid 49, 3. Mioveni 48, 4. Călărași 44, 5. Csíkszereda 42, 6. Temesvár 41.

A következő mérkőzések programja

Május 25., kedd:

* 20.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1: Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB (felsőházi rájátszás, 10. forduló)

Május 26., szerda:

* 18.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1: CSU Craiova – Academica Clinceni (felsőházi rájátszás, 10. forduló)

Május 27., csütörtök:

* 17.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC (felsőházi rájátszás, 10. forduló)

* 20.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1: Chindia Târgoviște – Konstancai Viitorul (osztályozó a Konferencia-ligába való indulást jelentő helyért, 1. kör)