2024. june 30., Sunday

Két és fél formaellenőrző mérkőzéssel folytatta ausztriai edzőtáborozását a Sepsi OSK 1. ligás labdarúgócsapata. A fél úgy jön ki, hogy az orosz FC Ufával végül nem két, csak másfél mérkőzést játszott, pontosabban 3x45 perces „félidőt”. Az OSK az alábbi tizeneggyel kezdte a mérkőzést, és természetesen egészen más csapattal fejezte be, hisz senki nem játszott 135 percet: Began – Ispas, B. Mitrea, Sousa, Dimitrov, Vaşvari, Păun, Askovszki, Aganović, Achahbar, Dumiter. Ezen a találkozón 90 perc után 2-0-ra vezetett az OSK Csuncsukov és Golofca góljával, majd a ráadás 45 percben mindkét csapat 1-1 alkalommal talált be, az OSK részéről ismét Golofca volt eredményes.

Az utolsó ausztriai barátságos mérkőzésen a cseh Viktoria Plzen volt a sepsiszentgyörgyiek ellenfele, amely a legutóbbi cseh bajnokságot az 5. helyen zárta. Ezen a találkozón az alábbi volt a kezdőcsapat: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, Ştefănescu, Fofana, Aganović, Bărbuț, Csuncsukov, Sousa, Păun. Az 1-1-re végződő mérkőzésen a háromszéki gólt azonban nem a kezdők egyike, hanem a hosszú kihagyást követelő sérülése után visszatérő Fülöp István szerezte.

Leo Grozavu a mérkőzés után azt mondta: elégedett, ahogy a keret tagjai az ausztriai táborban mozogtak, és csak abban reménykedik, hogy ez a hangulat és hozzáállás a hivatalos idényre is megmarad. A bajnoki kezdés előtt még egy mérkőzést vettek tervbe, a Jászvásári CSM Politehnica ellen, ezen minden bizonnyal olyan játékosok lépnek pályára, akikre kevésbé számít a szakvezetés az első bajnokin, amelyet július 16-án, pénteken este fél héttől rendeznek, az ellenfél pedig az Academica Clinceni lesz.

Miután az elmúlt hét napban nem jelentettek be új érkezőket, a keret jelenleg 30 játékosból áll, amelyek piaci összértéke a Transfermarkt kimutatása szerint 10,35 millió euróra rúg, ezzel a Sepsi OSK az 5. az 1. ligában. A legértékesebb (31,7 millió euró értékű) kerete a FCSB-nek van, az OSK-t még a bajnok Kolozsvári CFR, a CSU Craiova és a Farullá átkeresztelt Konstancai Viitorul előzi meg. A „legolcsóbb” csapat az újonc CS Mioveni, amelynek a kerete 3,35 millió eurót ér.

A CSU Craiova nyerte a Szuperkupát

A CSU Craiova nyerte a hagyományosan az idénykezdetetet megelőzően rendezett Szuperkupa-döntőt. A szombat esti találkozó, amelyen a bajnok Kolozsvári CFR volt az ellenfél, 0-0-s döntetlenre végződött, a győztes kiléte tizenegyespárbajban dőlt el. A CSU játékosai nem hibáztak, míg a CFR-nél Păun és Omrani is rontott, így a craiovai csapat 4-2-re nyert, és története során először elhódította a serleget.