2024. june 30., Sunday

A címvédő és éllovas Ferencváros otthon 1-1-es döntetlent játszott a tabellán második Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati játéknapján.

A gyenge iramú első félidőben a hazai együttes saját játékát és lendületét sem találta, így hiába járatta többet a labdát, a fegyelmezetten védekező vendégcsapat nem engedte riválisát veszélyes területre. Ezt már csak azért is nyugodtan tehette, mert egy szöglet után – Nunes csúsztatott fejesével – már a 7. percben előnyhöz jutott, ráadásul a szünetig kontrákból két gólhelyzetet is kialakított. A ferencvárosi kispad előtt Rebrov edző sok hazai megoldást követően csóválta csalódottan a fejét, csapatából egyedül Laidouni igyekezett, társai többnyire észrevétlenek és veszélytelenek voltak.

A fordulás után bő húsz percig nem változott a játék képe, a Ferencváros egyetlen lehetőségét elkörülményeskedte, a 70. perc környékén azonban többször veszélyeztetett a házigazda. A felcsúti kapuban Tóth Balázs háromszor bravúrral hárított, a 77. percben viszont Laidouni közeli lövésével szemben már tehetetlen volt. A végjátékra megmaradt a hazaiak lendülete, de lehetőségeikből nem született meg a győztes találatuk.

A ferencvárosi Eldar Civic (b) és a felcsúti Josip Knezevic a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában játszott Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. április 10-én

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó NB I, 28. forduló: Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC 1-1 (0-1)

Budapest, Groupama Aréna, zárt kapus, vezette: Bognár.

Gólszerzők: Laidouni (77.), illetve Nunes (7.).

Sárga lap: Laidouni (65.), Blazic (70.), Haratin (90.), illetve Knezevic (30.), Slagveer (42.), Van Nieff (51.), Spandler (75.).

Ferencváros: Dibusz – Botka (68. Wingo), Blazic, Dvali (76. Haratin), Civic – Laidouni, Somália – Isael (68. Zubkov), Nguen, Uzuni (83. Sigér) – Boli (76. Baturina).

Puskás Akadémia: Tóth B. – Szolnoki, Spandler, Nunes, Deutsch L. – Slagveer (90+1. Komáromi), Corbu (67. Mance), Van Nieff, Kiss T. – Knezevic (80. Băluţă), Plsek.

* NB I, 28. forduló (vasárnapi eredmények): Diósgyőri VTK – Paksi FC 1-4, ZTE FC – Budapest Honvéd 0-1.

* NB II, 32. forduló: Gyirmót FC Győr – Pécsi MFC 3-3, Szentlőrinc – Békéscsaba 1912 Előre 3-0, Budaörs – WKW ETO FC Győr 2-2, Szolnoki MÁV FC – Soroksár SC 3-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kaposvári Rákóczi 2-0, Vasas FC – FC Ajka 2-1, Szombathelyi Haladás – Kolorcity Kazincbarcika SC 2-2, BFC Siófok – Dorogi FC 0-1, Aqvital FC Csákvár – Debreceni EAC 1-0, Debreceni VSC – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1. Az élcsoport: 1. Vasas FC 65 pont, 2. Debreceni VSC 64, 3. Gyirmót FC 60.

* 1. liga, 30. forduló (vasárnapi eredmény): CSU Craiova – Kolozsvári CFR 0-0. Az élcsoport: 1. FCSB 65 pont, 2. CFR 64, 3. CSU Craiova 58.

* 2. liga, rájátszás, 2. forduló (szombati és vasárnapi eredmények): felsőház: Universitatea Craiova 1948 – Temesvári ASU Politehnica 1-0, Bukaresti Rapid – Dunărea 2005 Călăraşi 4-1; alsóház: Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna 0-1. Az élcsoport: 1. Rapid 39 pont, 2. Universitea Craiova 1948 39, 3. Mioveni 35.