2024. june 30., Sunday

Az előző idényben csoportkörös Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája (BL) selejtezőjének első fordulójából, miután kedden Myrto Uzuni mesterhármasával 3-1-re nyert a visszavágón a koszovói FC Pristina otthonában. Az FTC egy héttel ezelőtt házigazdaként 3-0-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését.

Jobban kezdtek a hazaiak, akik az első öt percben egy gólszerzési lehetőségig, sőt egy les miatt érvénytelenített gólig is eljutottak. Egy ideig a folytatásban ugyancsak támadásban maradt a koszovói bajnok, az FTC-nek először a 22. percben volt helyzete, és ezt követően átvette az irányítást, több ígéretes lehetőséget is kidolgozott, az első félidő mégis gól nélkül ért véget.

A szünet után Tokmac Nguen remek helyzetbe hozta Myrto Uzunit, aki a 49. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az FC Pristina csakhamar kapufáig jutott, majd a 67. percben a csereként beállt Mendurim Hoti révén, egy szöglet után sikerült egyenlítenie. Bő tíz perccel a vége előtt Uzuni lendületes akciója végződött góllal, az Eldar Civictől visszakapott labdát közelről a hálóba pörgette. A végeredmény Uzuni harmadik találatával alakult ki: Tokmac lövését Ardit Nika kapus éppen a vendégek albán légiósa elé ütötte, aki éles szögből volt eredményes.

A párharc annyira sima volt, hogy a luxemburgi játékvezető némi meglepetésre a nyolc csere ellenére egy percet sem hosszabbított a meccs végén.

A Ferencváros a selejtező második körében, a jövő héten a litván Zalgiris Vilnius együttesével találkozik, amely a hazai pályán elért 3-1-es siker után 2-1-re diadalmaskodott az északír Linfield otthonában is.

A csoportkörbe jutáshoz négy párharcot kell megnyerni.

Uzuni (b) mesterhármast szerzett

Fotó: az FTC honlapja

BL-selejtező, 1. forduló, visszavágó: FC Pristina (koszovói) – Ferencvárosi TC 1-3 (0-0). Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

Pristina, zárt kapuk mögött, vezette: Laurent Kopriwa (luxemburgi).

Gólszerzők: Hoti (67.), illetve Uzuni (49., 80., 86.).

Sárga lap: Boshnjaku (42.), illetve Somália (64.)

FC Pristina: Nika – B. Krasniqi, Zyba (Hoti, 52.), Bekteshi, Mici – Lilaj (Bardhoku, 64.), Boshnjaku, E. Krasniqi – Mankenda, John (Shabani, 60.), Kryeziu.

Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic – Somália (Vécsei, 69.), Haratin – Uzuni (Redzic, 89.), Tokmac (Baturina, 89.), Mak (Zubkov, 61.) – R. Mmaee (Sigér, 70.).

Megizzadt a továbbjutásért a Kolozsvári CFR

Váratlanul nehezen, a hosszabbításban lőtt góllal jutott tovább a Kolozsvári CFR a BL-selejtezőben. A román bajnok nem játszott rosszul, több gólszerzési lehetőséget kialakított, és kétszer a kapufát találták el a játékosai, az eredményjelzőn azonban ennek sokáig nem sikerült a jelét adni. A Borac Banja Luka az első mérkőzésen elszenvedett 3-1-es vereség után a második félidőben ledolgozta hátrányát, és mivel az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) ettől az idénytől eltörölte az idegenben szerzett gól előnyét, így hosszabbítás következett. A CFR kitartóan rohamozott, és akkor szerezte meg a továbbjutást jelentő találatot, amikor már mindenki a tizenegyespárbajra készült: az addig többször hibázó Alexandru Chipciu parádésan kilőtte a jobb felső sarkot.

A kolozsvári csapat ellenfele a második selejtezőkörben a gibraltári Lincoln Red Imps lesz, amely 7-2-es összesítéssel jutott túl a luxemburgi Fola Esch csapatán.

BL-selejtező, 1. forduló, visszavágó: Borac Banja Luka (bosnyák) – Kolozsvári CFR 1907 2-1 (0-0, 2-0) – hosszabbítás után. Továbbjutott: CFR 1907, 4-3-as összesítéssel

Banja Luka, Gradski Stadion, vezette: Urs Schnyder (svájci).

Gólszerzők: Vranjes (60.), Moraitis (64.), illetve Chipciu (118.).

Borac: Cetkovic – Dujakovic (46. Vusurovic), Milojevic (75. Subic), Jovanovic (88. Molls), Cosic – Vojnovic, Begic (104. Meleg) – Coric, Vranjes, Zakaric – Moraitis (99. Zivkovic).

CFR 1907: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora – Jonathan Rodriguez, Sigurjonsson – Costache (67. Chipciu, 120. Hoban), Deac, Păun (80. Petrila, 120 Latovlevici) – Omrani (80. Debeljuh.

Sárga lap: Cosic (10.), Dujakovic (39.), Molls (88.), Coric (100.), illetve Bouhenna (11.), Omrani (63.), Chipciu (96.), Rodriguez (113.).

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók: FC Pristina (koszovói) – FERENCVÁROSI TC 1-3 (továbbjutott: a Ferencváros, 6-1-es összesítéssel), Linfield (északír) – Zalgiris Vilnius (litván) 1-2 (Zalgiris, 5-2), Lincoln Red Imps (gibraltári) – Fola Esch (luxemburgi) 5-0 (Lincoln, 7-2), Riga FC (lett) – Malmö (svéd) 1-1 (Malmö, 2-1), Hibernians (máltai) – Flora Tallinn (észt) 0-3 (Flora, 5-0), Sheriff Tiraspol (moldovai) – Teuta (albán) 1-0 (Sheriff, 5-0), Borac Banja Luka (bosnyák) – KOLOZSVÁRI CFR 2-1 – hosszabbítás után (CFR, 4-3), Mura (szlovén) – Shkëndija (északmacedón) 5-0 (Mura, 6-0), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) – HJK (finn) 0-4 (HJK, 7-1), Shamrock Rovers (ír) – Pozsonyi Slovan (szlovák) 2-1 (Slovan, 3-2), Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) – Ludogorec (bolgár) 0-1 (Ludogorec, 2-0), Valur (izlandi) – Zágrábi Dinamo (horvát) 0-2 (Dinamo, 5-2).

Szerdán, lapzárta után játszották: Kajrat Almati (kazah) – Maccabi Haifa (izraeli) (az első mérkőzésen: 1-1), Alaskert (örmény) – Connah’s Quay Nomads (walesi) (2-2), Neftci (azeri) – Dinamo Tbiliszi (grúz) (2-1), Varsói Legia (lengyel) – Bodö/Glimt (norvég) (3-2)

A 2. forduló párosítása

* bajnoki ág: FERENCVÁROS – Zalgiris Vilnius (litván), Zágrávi Dinamo (horvát) – Omonia Nicosia (ciprusi), Pozsonyi Slovan (szlovák) – Young Boys (svájci), Bodö/Glimt (norvég)/Varsói Legia (lengyel) – Flora Tallinn (észt), Connah’s Quay Nomads (walesi)/Alaskert (örmény) – Sheriff Tiraspol (moldovai), Olympiakosz Pireusz (görög) – Dinamo Tbiliszi (grúz)/Neftci (azeri), Maccabi Haifa (izraeli)/Kajrat Almati (kazah) – Belgrádi Crvena zvezda (szerb), Lincoln Red Imps (gibraltári) – KOLOZSVÁRI CFR, Malmö FF (svéd) – HJK (finn), Mura (szlovén) – Ludogorec (bolgár);

* nem bajnoki ág: Bécsi Rapid (osztrák) – Prágai Sparta (cseh), Celtic Glasgow (skót) – Midtjylland (dán), PSV Eindhoven (holland) – Galatasaray (török).