2024. june 30., Sunday

A második craiovai kiszállásán is gól nélküli döntetlent játszott az idei labdarúgó 1. liga bajnokságában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Ha valaki erre fogadott volna, aligha gazdagodhatott meg a fogadóirodák erre biztosított nyereményeiből, hiszen egyik fél sem remekel a támadásban az utóbbi időben, ugyanakkor két kiválóan védekező csapatról van szó.

Balszerencsésen kezdődött a meccs a házigazdák számára, hiszen öt perc után Baiaramot bokaficammal a mentő szállította el. Bár Nouvier-t, akivel a craiovai csatár ütközött, nem lehet vétkessé tenni, maga a sérült volt ebben az esetben elővigyázatlan, már ez jelezte, hogy kemény fizikai meccs lesz. És a sejtés beigazolódott. A labdát birtokló játékost a legtöbbször szuszogni sem engedte az ellenfél, különösen az OSK játékosai támadták le szinte azonnal a CSU Craiova játékosait, akik nem igazán tudtak mit kezdeni a vendégek védelmével. Ugyanakkor az OSK is sokat hibázott az építkezésben, gyakran folyamodott kilátástalan hosszú passzokhoz. Ebből szikrázó csata kerekedett ki középpályán, de kevés gólhelyzettel, és eggyel sem, amely igazán veszélybe sodorta volna a két kaput.

A 11. percben Ștefănescu próbálkozott távoli lövéssel, míg a 29. percben a Sepsi OSK legnagyobb lehetősége maradt ki. Egy pontrúgás után Mitrea rúgta bele Pigliacellibe, majd Fofana duplázása elakadt a blokkban. Ezt követően a CSU Craiova kezdett jobban veszélyeztetni, és miután Cîmpanu rövid sarokra tartó lövését Niczuly könnyedén fogta, a 42. percben Papp egy szöglet után föléfejelt. Az első félidő hosszabbításaiban Mateiu a hálóba kotorta a labdát, de méteres lesen állt, majd Tudorie próbálta egy bődületes műeséssel becsapni a játékvezetőt, de sárga lap lett a „jutalma”.

A második félidő, ha lehet, még szikrázóbb volt a középpályán, és még kevesebb kapujelenettel. Az 56. percben Cîmpanu próbálkozott jobbacska lövéssel, amelyet Ninczuly kiütött, a 80. percben Cicîldău maradt le kevéssel egy bal oldali beadásról. A 90+2. percben Kovács mentett szögletre két méterre Camara elől. Az OSK játékosai sokat futottak, nagyon akartak, de sokat hibáztak is, és az ellenfél tizenhatosa táján teljesen kifogytak az ötletekből.

Az eredménnyel mindkét fél elégedetlen lehet. A CSU Craiova lépéshátrányba került a bajnoki címért folyó harcban, míg az OSK nem tudta csökkenteni a hátrányát az ellenfelével szemben, noha a dobogós helyezésért jelentős jutalmat helyezett kilátásba Diószegi László klubtulajdonos.

A Sepsi OSK szerdán újabb kemény kihívás előtt áll, a Kolozsvári CFR-t fogadja hazai pályán 21.30 órai kezdettel.

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló: CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-0

Craiova, Ion Oblemenco-stadion, zárt kapus. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Ciprian Danșa (Szatmárnémeti), Tunyogi Ferenc (Zilah). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Aron Huzu (Nagyszeben).

Sárga lap: Tudorie (45+3.), Mateiu (56.), Bancu (87.), illetve Aganović (41.), Ňinaj (89.).

CSU Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Constantin, Bancu, Mateiu, Nistor, Cîmpanu (71. Vlădoiu), Cicâldău (84. Fedele), Baiaram (6. Camara), Tudorie (70. Mamut).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ștefănescu, Păun (77. Achahbar), Fofana (62. Kovács), Aganović (46. Eder), Nouvier (60. Petrila), Golofca (46. Bajrović), Šafranko.

* 1. liga, 30. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, Konstancai Viitorul – Medgyesi Gaz Metan 0-2; felsőházi rájátszás, 1. forduló: CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-0; alsóházi rájátszás, 1. forduló: Aradi UTA – Konstancai Viitorul 1-0, Gyurgyevói Astra – Bukaresti Dinamo 1948 0-0, Chindia Târgoviște – Nagyszebeni Hermannstadt 2-0, Medgyesi Gaz Metan – FC Voluntari 1-1.

* 2. liga, rájátszás, 3. forduló: felsőház: FK Csíkszereda – Universitatea Craiova 1-2, Dunărea 2005 Călărași – CS Mioveni 1-5, Temesvári ASU Politehnica – Bukaresti FC Rapid 1-2; alsóház, A csoport: Lénárdfalvi ACSF – Bukaresti Metaloglobus 3-1, CSM Slatina – Temesvári Ripensia 0-0, Kolozsvári U – Zsilvásárhelyi Pandurii Lignitul 1-1; B csoport: Bodzavásári Gloria – Unirea 04 Slobozia 0-0, Concordia Chiajna – Bákói Aerostar 3-1; 4. forduló: alsóház, A csoport: Konstancai Farul – Lénárdfalvi ACSF 3-1, Bukaresti Metaloglobus – CSM Slatina 1-0; B csoport: Resicabányai CSM – Concordia Chiajna 2-0, Bákói Aerostar – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-5, Petrolul Ploiești – Bodzavásári Gloria 1-1. Az élcsoport: 1. Rapid 42 pont, 2. Universitatea Craiova 42, 3. CS Mioveni 38.