2024. june 30., Sunday

A Telekom Veszprém 28. alkalommal nyerte meg a kézilabda Magyar Kupát, mivel 28-26-ra nyert a legutóbbi győztes MOL-Pick Szeged ellen a szigetszentmiklósi négyes döntő utolsó mérkőzésén, a hétfő esti fináléban.

Mindkét csapat rendkívül kemény védekezéssel kezdett, ezért a játékosoknak alaposan meg kellett küzdeniük minden gólért. Sok volt a szabálytalanság, a kiállítás, a büntető és a reklamálás, a Veszprém védelmének alapembere, Blaz Blagotinsek kevesebb mint tíz perc alatt két kiállítást kapott. A 13. percben alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között: a Szeged vezetett 7-5-re, de ellenfele kétirányítós játékra váltott, csakhamar egyenlített, és amikor 13-11-re már a bajnokcsapatnál volt az előny, Juan Carlos Pastor időt kért. A hajrában is kiegyenlített volt a játék, a szünetben a Veszprém vezetett 14-12-re.

A második félidőt – kapusának lecserélésével – létszámfölényes támadójátékkal kezdte a Szeged, ám ezt kihasználva ellenfele három találattal ellépett. A játék képe nem változott, mindkét együttes sok időt töltött – olykor kettős – emberhátrányban, de a Veszprém ebben a hektikus időszakban is növelni tudta a különbséget (23-19) kiváló védekezésének köszönhetően.

A hajrában sem tudott fordítani a Szeged, amely ugyan csökkentette a különbséget, de végül elveszítette a trófeát, mivel ellenfele végig rendkívül taktikusan kézilabdázott.

A 3. helyért: Balatonfüredi KSE – Veszprémi KKFT 28-27 (11-12, 25-25) – hétméteresekkel.

Kézilabda Magyar Kupa, döntő: Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 28-26 (14-12)

Lövések/gólok: 45/28, illetve 40/26.

Gólok hétméteresből: 2/2, illetve 7/5.

Kiállítások: 16, illetve 14 perc.

Veszprém: Corrales – Gasper Marguc 1, J. Omar 6, Mahé 2, Moraes 5, Borozan, Strlek 3, cserék: Cupara (kapus), B. Blagotinsek 1, Nenadics 5, Lékai 3, Ligetvári, Manaszkov 2, Tönnesen, Markussen.

Szeged: Mikler – B. Radivojevics 6, J. Källman 1, Gaber, Bánhidi 3, Bodó 3, Bombac 1, cserék: Kaspárek 5, Mackovsek 3, J. Canellas 1, M. Stranovsky, Ifj. Rosta M., Zsitnyikov, Sostaric 3 (1).

A Telekom Veszprém játékosai ünnepelnek, miután 28-26-ra nyertek a MOL-Pick Szeged ellen a kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott mérkőzésen. Középen Lékai Máté csapatkapitány a kupával

Fotó: MTI/Illyés Tibor