2024. june 30., Sunday

A labdarúgásban viszonylag gyakran fordulnak elő olyan mérkőzések, amelyeken nem a jobban játszó csapat nyer. Ekkora különbség esetén, mint amilyen a konstancai Farul és a Sepsi OSK közötti mérkőzésen volt, azonban lényegesen ritkábban. Az OSK-nak túlzás nélkül öt–nullára (na jó, öt–egyre) kellett volna nyernie, de ellenfele egyszer közelítette meg veszélyesen Niczuly kapuját, és ez is elég volt a (meg nem érdemelt) győzelméhez.

Tíz percet tartott a meccs elején a kiegyensúlyozottság, ezt követően azonban az OSK teljesen átvette az irányítást, és szünetig nem kevesebb, mint hat nagy helyzetet jegyezhettünk fel Aioani kapuja előtt. A 11. percben Dimitrov a tizenhatos jobb sarkából kevéssel a hosszú sarok mellé gurított, két perccel később pedig Damaşcan a másik oldalról a kapust találta el. A 21. percben egy szöglet után Fofana fejesét hatalmas bravúrral tornázta ki a jobb alsóból Aioani (ordító helyzet!), a 29. percben Mitrea lövése 11 méterről elakadt a falban, a 36. percben Ňinaj két méterről belepiszkált, de Aioani csodával határos módon ott termett (ordító!), a 39. percben Damaşcan megfordította a védőjét a bal oldalon, kapásból ráküldte, Aioani pedig a felső léc alól nehezen tolta fölé (ordító!). Eközben a túloldalon egyedül Pitu cselsorozatát lehet említeni, a lövés azonban Niczulynak nem okozott komolyabb gondot.

Aztán a második félidőben a Farul értékesítette egyetlen jobb helyzetét a mérkőzésen. Dimitrov vesztett labdát, de Nooijer tört be a bal oldalon, a teljesen üresen érkező Jefte Betancor elé tálalt, és utóbbi könnyedén ellőtte Niczuly mellett. A játék képének teljesen ellentmondó konstancai vezetés kissé megfogta az OSK-t, de aztán ismét megjelentek a helyzetek a házigazdák kapujánál. Az 58. percben Ňinaj nem tudta két méterről pontosan irányítani a szögletből érkező beadást, a 61. percben Sousa a tizenhatos sarkából kevéssel fölé bombázott, a 66. percben Damaşcan elmulasztotta a lövésre legjobb pillanatot, és az oldalhálóba küldte. Aztán szép lassan elfogyott a szufla, az elszántság és a remény. Mitrea a 86. percben még megeresztett egy szabadrúgást 25-ről, laposan a jobb alsóba, de Aioani ismét hatalmasat védett, majd a 90+2. percben Adrian Petre egy nagyot rúgott Hugo Sousa talpába a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem látott benne semmi kivetnivalót. A kispadok viszont annyira összevitatkoztak ezen, hogy Leo Grozavu és Gheorghe Hagi is piros lapot kapott. Ezzel pedig Cojocaru játékvezető pontot tett egy igen szerény teljesítmény végére, mert noha addig nem hozott eredménybefolyásoló döntéseket, sok esetben tűnt úgy, hogy szívesebben fúj a Farul javára.

És nem állította meg a mérkőzést, amikor a hazai szurkológárda magyarokat gyalázó skandálásba kezdett, még csak nem is jelezte a szervezőknek, hogy hangosbemondón szóljanak rá a galerire, noha erre expressis verbis kötelezi a szabály. Romániában azonban ezt a szabályt nem igazán szokták alkalmazni a játékvezetők (lásd a Steaua – FK Csíkszereda meccset is).

A Sepsi OSK így a második találkozóját veszítette el úgy, hogy mezőnyben jobb volt, és most már a FC Argeş ellen, vasárnap este fél héttől, hazai pályán aligha engedhet meg magának újabb kisiklást.

Labdarúgó 1. liga, 4. forduló: Konstancai Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (0-0)

Hagi Akadémia stadion, Ovidiu. Vezették: Adrian Cojocaru (Galac) – Marius Badea (Rm.-Vâlcea), Tunyogi Ferenc (Zilah). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Costin Toma (Karácsonkő).

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiţă, de Nooijer (80. Buta), Pires, Mladen, Artean (73. Dobrosavlevici), Chiţu (59. Ciobanu), Betancor (80. Ad. Petre), Pitu (80. Sali).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (62. Păun), Ňinaj (77. Tincu), Hugo Sousa, Mitrea, Dumitrescu, Vaşvari, Fofana (82. Golofca), Ştefănescu (62. Eder), Damaşcan (82. Askovszki), Csuncsukov.

Gól: Betancor (49.)

Sárga lapok: Ciobanu (88.), illetve Mitrea (36.), Ňinaj (77.).

A labdarúgó 1. liga 4. fordulójának eredményei

FC Botoşani – Aradi UTA 2-1, Dacia Mioveni – Kolozsvári CFR 0-1, Academica Clinceni – U 1948 Craiova 1-2, FC Argeş Piteşti – Bukaresti Rapid 0-1, Chindia Târgovişte – Dinamo 1-0, FCSB – Medgyesi Gaz Metan 2-1, Konstancai Farul – Sepsi OSK 1-0, CSU Craiova – FC Voluntari 3-0.