2024. june 30., Sunday

Nem lesz kolozsvári CFR–Ferencváros csata a labdarúgó Bajnokok Ligájának play-off körében. Ennek feltétele ugyanis az lett volna, hogy mindkét csapat továbbjusson. A Ferencvároson nem múlt, a zöld–fehérek csak 1-0-ra kaptak ki Prágában a Slaviától, így összesítésben 2-1-re nyertek. A CFR viszont csak 22 percet volt képes focizni Bernben, és csúnya vereséget szenvedett a Young Boys otthonában.

A hazai 1-1 után nagy lendülettel kezdte a berni mérkőzését a Bajnokok Ligája 3. selejtező körének visszavágóján a kolozsvári CFR, a korán letámadt svájci középpályásokat láthatóan zavarta a pressing, és a negyedik percben egy szerzett labda után Omrani betalált Faivre kapujába. A gól után is a CFR volt a pozitív csapat, többször közelítette meg veszélyesen a hazai kaput, Sušić és Sigurjónsson pedig jó lehetőségeket hagytak ki. Aztán az első félidő felénél mintha valaki hirtelenjében kifújta volna a lelkesedés lángját. Egy buta védelmi hibát

Siabatcheu használt ki, két perccel később pedig Bouhenna vesztett a saját térfelén labdát, Ngamaleut senki nem támadta meg, hát rálőtte... Arlauskisnak még ideje sem volt rámozdulni a hosszúba vágódó labdára. Szünetig aztán a Young Boys macska módjára játszott a CFR egérszívű védelmével, aminek logikus következménye volt Siabatcheu újabb gólja.

A szünetben cserélő kolozsváriaknak volt egy-két halvány kísérlete a második félidő elején a meccs szorosabbá tételére. Păun labdája egy szabadrúgás után kevéssel szállt fölé, ám ugyanő hat perc alatt egészen gyerekesen kiállíttatta magát, és emberhátrányban a CFR sorsa megpecsételődött. A Young Boys sem erőltette már annyira, noha még voltak helyzetei.

A kolozsvári CFR a BL helyett így az Európa-liga play-off körében játszik majd, és nem a Sheriff Tiraspol ellen, amelyet mindenki biztos vesztesnek látott a Crvena Zvezdával szemben, hanem éppen az egykori BEK-győztes belgrádi csapattal. A két együttes egymás között a csoportköröket osztja el. A győztes a valamivel erősebb és jobban fizető Európa-ligában játszhat, a vesztesnek pedig marad az idén útjára indított Európa-konferencialiga.

Labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtező kör, 2. menet: Young Boys Bern–Kolozsvári CFR 3-1 (3-1)

Berni Wankdorf stadion. Vezették: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun. Tartalék: Alper Ulusoy (törökök).

Young Boys: Faivre – Hefti (82. Maceiras), Camara, Zesiger, Garcia, Ngamaleu, Aebischer (67. Rieder), Martins (87. Sierro), Fassnacht, Elia (82. Mambimbi), Siebatcheu (87. Kanga).

CFR: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora, Sušić, G. Fofana (46. Rodriguez), Sigurjónsson (46. Alibec), Deac, Păun, Omrani (77. Costache).

Gól: Siebatcheu (23., 42.), Ngamaleu (25.), illetve Omrani (4.).

Sárga lap: Aebischer (26.), Hefti (66.), illetve Sigurjónsson (26.), Păun (57.), Alibec (90+4.).

Piros lap: Păun (63.).

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtező kör, 2. menet (zárójelben az összesített eredmény): Monaco (francia)–Sparta Prága (cseh) 3-1 (5-1), Glasgow Rangers (skót)–Malmö FF (svéd) 1-2 (2-4), Sahtyor Donyeck (ukrán)–Genk (belga) 2-1 (4-2), Midtjylland (dán)–PSV Eindhoven (holland) 0-1 (0-4), Young Boys Bern (svájci)–Kolozsvári CFR 3-1 (4-2), Sheriff Tiraspol (moldovai)–Crvena Zvezda (szerb) 1-0 (2-1), Ludogorec (bolgár)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 2-2 (3-3, büntetőkkel 4-1), Benfica Lisszabon (portugál)–Szpartak Moszkva (orosz) 2-0 (4-0), Slavia Prága (cseh)–Ferencváros 1-0 (1-2), Legia Varsó (lengyel)–Dinamo Zágráb (horvát) 0-1 (1-2).