2024. september 26., Thursday

Kedden este lejátszották a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzéseit. A bukaresti FCSB, amely elhalasztotta a hétvégi fordulóból a bajnoki találkozóját, Prágába, a Slavia otthonába utazott, ahol a visszavágó szempontjából biztató, de semmiképpen sem elégséges döntetlent ért el. Gól nélküli első félidő után a 61. percben Dawa szerzett vezetést a bukarestieknek, a házigazdák a 78. percben egyenlítettek Olatunji révén. A hosszabbítás perceiben úgy tűnt, győztes gólt szereztek a prágaiak, ezt azonban visszanézés után egy támadói szabálytalanság miatt érvénytelenítették. A visszavágót kedden este fél tíztől játsszák.

Kétgólos vereséget szenvedett a Ferencváros a dán Midtjylland otthonában. A hazaiak góljait Buksa és Dju szerezték. Mi több, a 45. percben, 1-0-s állásnál Simsir egy büntetőt is kihagyott a dánoknak. A játék képe alapján a Ferencváros örülhet, hogy csak két góllal kapott ki, leginkább a saját visszafogott futballja miatt. A visszavágót kedden, Budapesten játsszák, amikor saját közönsége előtt ledolgozhatja a Fradi a hátrányt. Ehhez a most látottnál sokkal jobb játékra lesz szüksége.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, első mérkőzések: Qarabağ (azeri)–Ludogorec (bolgár) 1-2, Malmö (svéd)–PAOK Thesszaloniki (görög) 2-2, Midtjylland (dán)–Ferencváros 2-0, Sparta Prága (cseh)–FCSB 1-1, Dinamo Kijev (ukrán)–Glasgow Rangers (skót) 1-1, Lille (francia)–Fenerbahçe (török) 2-1, RB Salzburg (osztrák)–Twente Enschede (holland) 2-1.