2021. április 13., kedd

A Tottenham Hotspur magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott csütörtökön az osztrák Wolfsberger AC ellen a budapesti Puskás Arénában, a labdarúgó Európa-liga kieséses szakaszának első fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

José Mourinho, a papíron vendég londoniak vezetőedzője előzetesen azt ígérte, hogy több kulcsjátékosát is pihenteti a találkozón, de végül csak Harry Kane-t hagyta otthon, a kezdő tizenegyben pedig ott volt többek között a világbajnok francia kapus, Hugo Lloris, a Puskás-díjas dél-koreai Szon Hun Ming és a bajnokikon általában mellőzött Gareth Bale és Dele Alli.

A jóval esélyesebb Spurs Szon, Bale és a brazil Lucas Moura góljával gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést – s valószínűleg a továbbjutást is –, az osztrák bajnokságban hatodik WAC-nak, amely először szerepelhet kieséses szakaszban a nemzetközi porondon, csak statisztaszerep jutott. Lloris kapuját mindössze egyszer veszélyeztették komolyabban a „vendéglátók”, de akkor a hálóőr bravúrral hárított.

A második játékrész elején kissé „magára engedte” a Wolfsberget a Tottenham, s az osztrákok éltek is a lehetőséggel, előbb büntetőből szépítettek, majd kapufát rúgtak. A hajrá aztán megint az angoloké volt, a 88. percben a szünetben beállt Carlos Vinícius megszerezte a negyedik találatukat is, így a Tottenham kedvező helyzetből várhatja az e heti visszavágót.

A mérkőzést eredetileg Klagenfurtban rendezték volna, de a Nagy-Britanniából érkezőkre vonatkozó osztrák beutazási korlátozások miatt végül Budapest lett a helyszín. A koronavírus-járvány következményeként a Puskás Aréna ezen kívül még két Bajnokok Ligája-meccsnek is otthont adott, illetve ad ezen a héten: kedden a Lipcsei RB itt fogadja az FC Liverpoolt (0-2), szerdán pedig a Manchester City lesz a Borussia Mönchengladbach vendége.

A visszavágót szerdán rendezik.

Dele Alli, az angol (j2), valamint Alexander Kofler (b) és Dominik Baumgartner, az osztrák csapat játékosai

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Labdarúgó Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések: Lille (francia) – Ajax Amsterdam (holland) 1-2, Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – Sahtar Donyeck (ukrán) 0-2, Granada (spanyol) – SSC Napoli (olasz) 2-0, Molde (norvég) – Hoffenheim (német) 3-3, Salzburg (osztrák) – Villarreal (spanyol) 0-2, Antwerp (belga) – Glasgow Rangers (skót) 3-4, Benfica (portugál) – Arsenal (angol) 1-1, Olimpiakosz (görög) – PSV Eindhoven (holland) 4-2, Young Boys (svájci) – Bayer Leverkusen (német) 4-3, Krasznodar (orosz) – Zágrábi Dinamo (horvát) 2-3, Braga (portugál) – AS Roma (olasz) 0-2, Prágai Slavia (cseh) – Leicester City (angol) 0-0, Crvena zvezda (szerb) – AC Milan (olasz) 2-2, Real Sociedad (spanyol) – Manchester United (angol) 0-4, Wolfsberger AC (osztrák) – Tottenham Hotspur (angol) 1-4, Dinamo Kijev (ukrán) – Club Brugge (belga) 1-1.

A visszavágókat ezen a héten rendezik.

Bajban a Napoli, döntetlenezett idegenben az Arsenal

A Napoli 2-0-ra kikapott a Granada vendégeként, így nehéz helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért kiírt párharcban. A házigazda spanyol együttes a 19. és 21. percben is betalált a délolasz gárda kapujába, amivel eldöntötte a mérkőzést.

Az Arsenal a portugál listavezető Benficához látogatott, és a második félidő elején történt gyors gólváltás után 1-1-es döntetlent ért el, így kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.

Mozgalmas meccset rendeztek Antwerpenben, ahol a vendég Glasgow Rangers hétgólos össze-

csapást tudott megnyerni, úgy, hogy a 84. percben még 3-2-es hátrányban volt.

Villarrealban a „házigazda” Molde hatgólos döntetlent játszott a Hoffenheimmel. A norvég gárda pontszerzése bravúros, mivel a büntetőt is hibázó vendég németek a szünetben már két góllal vezettek.

A Villarreal közben Salzburgban lépett pályára, és 2-0-ra győzött, így szinte formalitássá tette az e heti visszavágót.