2024. május 21., kedd

Emberhátrányba kényszerült, két pontot vesztett a Sepsi OSK

• 2023-02-05 17:00:00

• -

Már a 9. percben vezetést szerzett a Sepsi OSK Cosmin Matei révén a román labdarúgó Szuperliga 24. fordulójában, és szinte a végéig sikerült is tartania az előnyt Mioveni-ben, a helyi CS ellen. A hajrában azonban Păun néhány perc alatt két sárga lapot is begyűjtött, ezzel a székelyföldi csapat emberhátrányba kényszerült. A házigazdák pedig újult erővel rohamozták Niczuly kapuját, és a mérkőzés utolsó támadását góllal fejezték be: Rusu buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető, a tizenegyest a sértett értékesítette. A góllal véget is ért a mérkőzés, a sereghajtó az így elért 1-1-gyel újabb pontot szerzett, és folytatta meglepően jó idei szereplései sorozatát.

Eredmény

CS Mioveni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Rusu (90+5 – büntetőből), illetve Matei (9.).

További eredmények a Szuperliga 24. fordulójából: Chindia Târgoviște – Aradi UTA 2-1, FC Universitatea 1948 Craiova – Kolozsvári FCU 5-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Campionii FC Argeș Pitești 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – FC Voluntari 4-1.

Az állás: 1. Kolozsvári CFR 1907 50 pont/23 mérkőzés, 2. Konstancai FCV Farul 48/23, 3. Bukaresti Rapid 1923 45/24, ...6. Sepsi OSK 34/24, ...16. CS Mioveni 16/24.