2021. április 13., kedd

A magyar kosárlabda-válogatott hosszabbítás után legyőzte Ausztriát pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat kijevi buboréktornáján, ezzel kijutott a 2022-es kontinenstornára, a négy ukrajnai mérkőzésen ugyanis egy győzelem is elég volt a kvalifikációhoz.

A pénteki meccsen a magyarok 5:0-lal, majd 9:3-mal kezdtek, csakhogy a rivális egy 9-0-s rohammal fordított. Ezután a piros-fehér-zöldek futottak az eredmény után, és a második negyed elején már kilencpontos hátrányban voltak. Elilingsfeld János és Vojvoda Dávid próbálkozott középtávolról, mégis 14 pontra nőtt a különbség, a gárda másfél negyed alatt 19 pontig jutott. A félidő hajrájában öt pontra felzárkóztak Keller Ákosék, a nagyszünetben viszont 30:39 volt az állás.

Térfélcsere után Vojvoda elkapta a fonalat, de kisvártatva megint tíz ponttal elhúztak az osztrákok, aztán állandósult az 5-7 pontos különbség. Az 59:54-ről induló zárószakaszban Filipovity Márkó triplájával, majd Perl Zoltán duplájával két pontra csökkent a távolság (59:61). Vojvoda szórta a kosarakat, az utolsó percben Ferencz Csaba kiegyenlített (73:73), majd nemsokára Benke Szilárd is megtette ugyanezt (75:75), így jöhetett az ötperces hosszabbítás.

A ráadásban Váradi hármasával 37 perc szünet után vezettek ismét a magyarok, azután újra Ausztriának „állt a meccs”, majd 12 másodperccel a vége előtt Benke palánkról bevágódó triplája egyben a diadalt és az Eb-részvételt jelentette.

A két csapat vasárnap este lapzárta után ismét összecsapott Kijevben. Magyarország hétfőn (ma) este 7-től Ukrajna ellen játssza utolsó selejtező mérkőzését.

A 2022-es Eb-nek Csehország, Georgia, Olaszország és Németország ad otthont.

Fotó: FIBA

Kosárlabda-Eb-selejtező, F csoport, 4. forduló: Magyarország – Ausztria 83:81 (15-20, 15-19, 24-20, 21-16, 8-6) – hosszabbítás után

Kijev, zárt kapus, vezette: Viator (francia), Marques (portugál), Proc (lengyel).

Magyarország: Vojvoda 22, Váradi 12, Benke 14, Eilingsfeld 11, Keller Á. 2, Horti, Perl 6, Ferencz 5, Filipovity 11, Karahodzsics.

Ausztria: Klepeisz 21, Vujosevic 8, Murati 15, Ogunsipe 6, Mahalbasic 14, Güttl 4, Lamesic 4, Rados 6, Ersek 3.

Kipontozódott: Rados (36.)

Kosárlabda-Eb-selejtező, F csoport, 3. forduló: Szlovénia – Magyarország 84:72 (23-15, 17-21, 25-22, 19-14)

Kijev, zárt kapus, vezette: Viator (francia), Marques (portugál), Kunellesz (ciprusi).

Szlovénia: Rupnik 13, L. Lapornik 1, Blazic 24, Muric 11, Dimec 10, Span 3, Hrovat 12, Kosi 2, Hodzic, Macura, Mahkovic 2, M. Lapornik 6.

Magyarország: Vojvoda 13, Váradi 15, Benke 2, Eilingsfeld 2, Keller Á. 4, Perl 16, Karahodzsics 2, Ferencz 6, Filipovity 9, Szabó Zs., Pongó Marcell 3, Horti.

Kipontozódott: Karahodzsics (40.)

Az F csoport állása

1. Szlovénia 9 pont/5 mérkőzés (már továbbjutott)

2. MAGYARORSZÁG 7/4 (már továbbjutott)

3. Ukrajna 6/4 (már továbbjutott)

4. Ausztria 5/5

Vereség a címédő szlovénoktól

Első meccsét elvesztette a magyar kosárlabda-válogatott Kijevben: a címvédő szlovénoktól csütörtökön 84:72-re kikapott. Az alakulat hamar 11 pontos hátrányba került, de a félidő végére, főként Filipovity Márkó révén, négy pontra csökkent a különbség (40:36). Térfélcsere után a szinte csak triplákkal próbálkozó ellenfél 16 ponttal elhúzott, a magyar együttes azonban Perl Zoltán dudaszós hármasával 65:58-ról kezdte a zárószakaszt. Ebben már csak hat pontra sikerült feljönni, így végül a rivális ünnepelhetett.