2024. june 30., Sunday

A Bayer Leverkusen és az Atalanta jutott a labdarúgó Európa-liga döntőjébe.

Az AS Roma elleni párharc első meccsét egy héttel ezelőtt az olasz fővárosban a Leverkusen nyerte 2-0-ra. A csütörtöki visszavágón az olaszok Leandro Paredes két büntetőjével már 2-0-ra vezettek, ám Gianluca Mancini öngóljával, illetve Josip Stanisic 90+7. percben lőtt góljával egyenlítettek a házigazdák. Utóbbi volt a Bayer 17. találata a mostani szezonban, amely a 90. percben vagy azt követően született.

A Bundesligát már megnyerő, a Német Kupában is döntős Leverkusennek ez immár a 49. veretlen mérkőzése volt sorozatban, ezzel megdöntötte a Benfica európai rekordját. A lisszaboni együttes 1963 decembere és 1965 februárja között 48 tétmérkőzésen nem talált legyőzőre valamennyi sorozatot figyelembe véve.

A Bayer harmadszor jutott döntőbe az európai porondon, 1988-ban az UEFA-kupában, 2002-ben pedig a Bajnokok Ligájában volt finalista.

Ellenfele a május 22-én Dublinban rendezendő döntőben az Atalanta lesz, amely az Olympique Marseille otthonában elért 1-1-es döntetlen után otthon 3-0-ra győzött.

Európa-liga, elődöntő, visszavágók:

* Atalanta (olasz) – Olympique Marseille (francia) 3-0 (1-0), továbbjutott: az Atalanta, 4-1-es összesítéssel.

Gólszerzők: Lookman (30.), Ruggeri (52.), Toure (90+5.).

* Bayer Leverkusen (német) – AS Roma (olasz) 2-2 (0-1), továbbjutott: a Leverkusen, 4-2-es összesítéssel.

Gólszerzők: Mancini (82., öngól), Stanisic (90+7.), illetve Paredes (43., 66., mindkettőt tizenegyesből)

A Fradi ellenfelei az Európa-konferencialiga döntőjében

A Ferencváros két korábbi ellenfele, a Fiorentina és az Olimpiakosz jutott be a labdarúgó Európa-konferencialiga döntőjébe.

A görög csapat csütörtökön hazai pályán is felülmúlta az Aston Villát, az eredmény 2-0. Így kettős győzelemmel kvalifikált, mert Angliában egy hete 4-2-re nyert.

A firenzei gárda ugyanakkor szerdán a Club Brugge csapatát ejtette ki, miután a hazai 3-2-es sikert követően Belgiumban 1-1-re játszott ellenfelével.

A Ferencváros a csoportkörben találkozott a Fiorentinával, és kétszer is döntetlenre játszott (2-2 és 1-1), az Olimpiakosztól ellenben otthon és idegenben is 1-0-ra kikapott a nyolcaddöntőbe jutásért kiírt rájátszásban.

A leverkuseni csoda újabb fejezete: a Bayer a 17. olyan idénybeli góljával őrizte meg veretlenségét az AS Roma elleni mérkőzésen, amely a 90. percben vagy azt követően született. A továbbjutás mellett ezt is ünnepelték a csapat játékosai
Fotó: a Bayer 04 Leverkusen közösségi oldala