Zsinórban a harmadik győzelmét aratta az ACS Marosvásárhely az új edző, Flavius Sabău irányításával. (A nyárádtői meccsen ugyan még nem ő ült a kispadon, de az előkészítésben már részt vett.) Most a IX. csoport egyik erősségének számító Kudzsiri Metalurgistul otthonában nyert három góllal. A siker megszerzésében segített, hogy már a 2. percben büntetőhöz jutott az együttes, amelyet Greu gólra váltott. Így a folytatásban sokkal higgadtabban tudott játszani, és a második félidőben még kétszer bevette a kudzsiri kaput Greu, majd Osei révén.

Pénteken a 2. ligás feljutásra pályázó ACS Medgyes látogat a Víkendtelepre, amely 1-1-re játszott Szászrégenben, gólszerzők: Ad. Murar (büntetőből), illetve C. Tineiu.

A Nyárádtői Unirea 2018 a sereghajtó Kolozsvári Viitorult fogadta, és a vártnál nehezebben, Astafei második félidőben szerzett góljával szerezte meg az 1-0-s győzelmet. Nyárádtő ezzel marad a rangsor 4. helyén, hat ponttal lemaradva a listavezető Besztercei Gloriától, amelynek otthonában lép pénteken pályára.

3. liga, IX. csoport, 12. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – ACS Medgyes 1-1, Kudzsiri Metalurgistul – ACS Marosvásárhely 0-3, Gyulafehérvári CSM Unirea – Gyulafehérvári CSU 1-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Viitorul 1-0, Alsógáldi Industria – Beszterce-naszódi Gloria 2018 0-3.