2024. july 3., Wednesday

Gól nélküli első félidőt követően 2-1-re nyert a Nyárádtői Unirea 2018 Marosújváron, amivel visszavágott a házigazdáknak a Románia-kupában elszenvedett  vereségért. A három pontnak köszönhetően ugyanakkor feljött a IX. csoport 2. helyére, azonos pontszámmal és gólkülönbséggel, mint a Kudzsiri Metalurgistul, de több lőtt góllal.

A találkozó hosszú ideig nyitott kimenetelű volt, ám a 70. percben Petrának sikerült betalálni, kevéssel később pedig Ciubăncan növelte a nyárádtői előnyt. Szükség is volt a második gólra, mert a 90. percben Ceaca szépített, ám Marosújvár már nem tudott egyenlíteni a hátramaradt rövid időben.

A nyárádtőiek az alapszakasz első felét hazai pályán zárják, szombaton 15 órától, megyei rangadóval, az ellen a Szászrégeni CSM Avântul ellen, amelynek a helyét a tabellán éppen elfoglalták a mostani győzelemmel.

Gyulafehérváron két újonc találkozott egymással a labdarúgó 3. liga 8. fordulójában. Ennek ellenére nem ez volt a két csapat első egymás elleni meccse, a Románia-kupában már megmérkőztek, akkor az ACS Marosvásárhely 2-1-re legyőzte a Gyulafehérvári CSU-t. A vendégek ezúttal is vezettek, miután Lupuleț félollóval a 22. percben bevette Șerban kapuját. Ugyancsak Lupuleț szünetig két további helyzetet kihagyott, míg Veress lövését a gyulafehérvári kapus hárította. A CSU részéről Domșa és Herci hagytak ki jó lehetőségeket.

Szünet után fokozódott a Szántó kapujára nehezedő nyomás, és az 57. percben Costea bekotorta a labdát egy kapu előtti kavarodásból. Mindkét csapatnak volt még helyzete, Herci az ötösön belül lyukat rúgott, Șulea lövését Szántó hárította, míg a csíkszeredai fiókcsapat részéről Greu hagyott ki jó lehetőséget, aki közelről fölé küldte, majd Ungur távoli bombáját Șerban bravúrral kiütötte.

Az ACS Marosvásárhely továbbra is az utolsó előtti, kieső helyen áll, és az alapszakasz első felének záróakkordjaként Marosújvárt fogadja pénteken 15 óráról a Víkendtelepen.

3. liga, IX. csoport, 8. forduló: CS Marosújvár – Nyárádtői Unirea 2018 1-2 (0-0)

Marosújvár, Soda-stadion. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – Robert Mereș (Kolozsvár), Ioana Nistor (Orlát). Ellenőr: Vlad Călușer (Bukarest), Claudiu Ștefănuți (Naszód).

Gólszerzők: Ceaca (90.), illetve Petra (70.), Ciubăncan (78.).

Marosújvár: M. Țăranu – Gorba, Cimpoieșu, Paleoca, Mic, Guț, Giurgiu, Socaci, Coman, Ceaca, Creț. Cserék: Dacad, Bucșa, Király, Al. Țăranu, Cioargă, Goronea, Ghiță, Roman, Stângă.

Nyárádtő: Feier –  Ndiesse, Chiorean, Suslak, Ganea, Piper, Onișor, Bálint, Rusu, Ciubăncan, Astafei. Cserék: Vlasa, Boar, Vînău, Birtalan, Rady, Petra, Sămărghițan, Todoran, Kecskés.

3. liga, IX. csoport, 8. forduló: Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 1-1 (0-1)

Gyulafehérvár, Vár-stadion. Vezette: Liviu Rasteanu (Craiova) – Claudiu Doarvoas (Marosnémeti), Cristian Bumb (Bácsi). Ellenőr: Teodor Biriș (Vajdahunyad), Szabó Gerő (Kolozsvár).

Gólszerzők: Costea (57.), illetve Lupuleț (22.).

Gyulafehérvári CSU: Șerban – Cunțan, Kilyén, Ionică, Costea, Herci, Petresc (83. Hăprian), Albu (46. Popa), Domșa (46. Năcreală), Șulea (83. Budin), Bodea (69. Adjani).

ACS Marosvásárhely: Szántó – Precup (46. Circa), Oprea, Dumbrăvean, Caliani, Gliga (90+1. Csegöldi), Borbély (83. Ungur), Moldován, Vecerdea (67. Greu), Lupuleț, Veress (83. Csáki) .

3. liga, IX. csoport, 8. forduló: Kolozsvári Viitorul – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-1, Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 1-1, CS Marosújvár – Nyárádtői Unirea 2018 1-2, Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-2, Kudzsiri Metalurgistul – Kolozsvári Sănătatea 2-1.