Ha az előzetes esélymérlegelést és a két csapat rangsorban elfoglalt helyét nézzük, papírforma-győzelmet aratott a Rapid a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata ellen. Öt, illetve pontosabban négy és fél perccel a vége előtt azonban még döntetlenre állt a két csapat. Ettől a perctől kezdve azonban visszanézhettük a Kolozsvári U-BT elleni végjátékot, a hátralévő időben a marosvásárhelyieknél leoltották a villanyt… Az eredmény pedig azt is jelenti, hogy most már biztos, hogy a CSM az alsóházban, a kiesés elkerüléséért játszik majd.

A marosvásárhelyi együttes ezen a meccsen is megmutatta, hogy többre lenne képes, mint amit ebben az idényben teljesített, ám talán nem véletlen, hogy mégsem tette. Már írtuk ezeken a hasábokon, hogy a kosárlabdában a jó, illetve a kiváló csapatok közötti különbséget az mutatja, hogy utóbbiak a végjátékban még rátesznek egy lapáttal az addigi teljesítményükre, előbbiek pedig nem tudják tartani a ritmust. Ez pedig a legtöbbször az elhamarkodott, rossz döntések következménye. Hogy nem számítanak arra, hogy az ellenfél a korábbinál jobban odafigyel védelemben, a maguk részéről viszont nem kapcsolnak agresszívebb fokozatra deffenzívában, holott az ellenfél támadói felpörgetik a ritmust.

Ez történt ezen a meccsen is. A marosvásárhelyieknek háromszor is sikerült ledolgozniuk 7-10 pontos hátrányukat, de a harmadik negyedben bekövetkezett egyenlítésre egymás után négy triplával válaszolt a Rapid, majd amikor Lowrance triplájával a negyedik negyed közepén 67:65-re vezetett a marosvásárhelyi csapat, újabb négy triplát vágtak be a bukarestiek a hátralevő időben. Erre pedig a kiváló marosvásárhelyi dobók válasza helyett (Martinić mindössze háromszor próbálkozott, kizárólag az első félidőben, Person egyszer sem (!) dobott rá távolról, a csupán kis időre pályára lépő Engi-Rosenfeld sem kapott dobásra labdát) teljesen kilátástalán palánk alatti bejátszásokkal próbálkoztak, megfoghatatlan passzokkal. Bár 36%-ban dobott a CSM távolról, csak hét hármasa volt a meccsen, míg az ellenfél szinte annyi hárompontost szerzett, mint ahány kísérletük volt összesen a marosvásárhelyieknek, és nem igaz, hogy nem lett volna lehetőségük többször is megpróbálni – ez taktikai döntés volt.

A vereséggel – mint jeleztük – most már matematikailag is adott az alsóház, szerdán 19 órától azonban így is kötelező megnyerni a Csíkszereda elleni hazai meccset, hiszen annak eredménye a második fázis rangsorában is számít.

A hét végén szabadnapos lesz a CSM, majd az alapszakasz utolsó fordulójában Kolozsvárra látogat. Annak a mérkőzésnek az eredménye azonban már nem oszt, nem szoroz, akár az ifik is pályára léphetnek.

Fotó: Baschet Rapid

Kosárlabda Nemzeti Liga, 15. forduló: Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 87:77 (20-17, 19-20, 21-18, 27-22)

Bukarest, Rapid-sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Amalia Marchiș (Kolozsvár), Dragoș Barbu (Jászvásár), Vlad Potra (Kolozsvár). Ellenőr: Svetlana Drăgușin (Bukarest).

Rapid: Stone 22 pont (5), Bilinovac 15 (3), Gîrbea 15 (3), Jeremić 12 (2), Olah 11, Kiriniauskas 8, Dorneanu 2, Blevins 2. Kispadon: Yankovitz, Oprea.

Marosvásárhely: Sánta 18 pont, Lowrance 15 (3), Mathis 13 (3), Person 12, Gajović 11 (1), Martinić 6, Mureșan 2, Engi-Rosenfeld, Bölöni, Sólyom, Nistor. Kispadon: Szilveszter.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 15. forduló:

* A csoport: Nagyszebeni CSU – SCM U Craiova 95:73, Zsilvásárhelyi CSM – Kolozsvári U-BT 66:91, Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 87:77. A CSM Petrolul Ploiești – FCArgeș Pitești mérkőzés lapzárta után fejeződött be. A Csíkszeredai VSKC állt. Az előző fordulóból: FCArgeș Pitești – Nagyszebeni CSU 83:69.

* B csoport: Bukaresti CSA Steaua – CSO Voluntari 88:84, Konstancai CSM Athletic – Nagyváradi CSM 61:108, Bukaresti Dinamo – Temesvári OMHA Mozzart Bet 77:71, Galaci CSM – Bukaresti Laguna Sharks 74:53. A Foksányi CSM 2007 állt.

Konstancán rendezik a Románia-kupa nyolcas döntőjét

A sportági szövetség szombaton bejelentette, hogy a Románia-kupa nyolcas döntőjének rendezési jogát a Konstancai Athletic nyerte el. Egyúttal ismertették a negyeddöntő sorsolásának eredményét is.

A párosítások: Kolozsvári U-BT – Temesvári SCM, CSO Voluntari – SCM U Craiova, Nagyváradi CSM – FC Arges Pitești, Konstancai Athletic – Bukaresti Rapid.

A mérkőzéseket február 11-én játsszák, majd a győztesek február 13-án az elődöntőben lépnek pályára, míg a Románia-kupa döntőjét február 15-én rendezik.