A labdarúgó-Románia-kupában minden körben egy mérkőzés dönt a továbbjutásról, kivételt csak az elődöntő képez, ahol oda-vissza párharcokat rendeznek. A Sepsi OSK a legerősebb ellenfelet, a CSU Craiovát kapta a lehetséges három közül, ráadásul az első mérkőzést játszhatta hazai pályán. Gyakorlatilag két kilencvenperces „félidőről” van szó, amelyek közül az elsőt a háromszéki alakulat zárta előnyben.

A Sepsi OSK jobban kezdte a mérkőzést, és Ștefănescu révén vezetéshez jutott a 15. percben: Bărbuț két védőt is becsapott a jobb oldalon, beadásába még Golofca is beleért, de végül Ștefănescu továbbított a hálóba (1-0). Craiova első nagyobb lehetőségét Roguljić jegyezte, akinek 12 méteres lövése egy védő lábáról fölépattant. A 26. percben Păun csak az oldalhálót találta el az ötös sarkáról, a 42. percben Niczuly lábbal avatkozott közbe egy kapu elé tartó labdánál, a 45. percben pedig Bărbuț 25 méteres lövését Pigliacelli fölétolta.

A második félidő elején Craiova átvette az irányítást, az OSK pedig védekező játékre váltott. Miután Markovic fejesét Niczuly kütötte, az 54. percben, Gustavo hatalmas műesését (duplaszaltó oldalfordulattal) Mircea Grigoriu partjelző jelzésére büntetővel „jutalmazta“ Radu Petrescu játékvezető, Ivan pedig egyenlített a tizenegyespontról (1-1). A gól felrázta a szentgyörgyieket, és ismét támadóbban léptek fel, így megszerezték a győzelmet jelentő találatot: a 87. percben Bărbuț remek passzt adott a bal oldalon megiramodó Dumitrescunak, aki beívelés helyett a lendületből érkező Golofca elé tálalt, utóbbi laposan, Pigliacelli alatt gólt szerzett (2-1).

A craiovai visszavágót május 10-12-e között rendezik.

A másik ágon: FC Voluntari – Campionii FC Argeș Pitești 2-0.

Labdarúgó-Románia-kupa, elődöntő, 1. menet: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 2-1 (1-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mircea Grigoriu (Bukarest). Tartalék: Iulian Dima (Bukarest). Ellenőrök: Sorin Boca (Jászvásár), Aurel Ionescu (Bukarest).

Gólszerzők: Ștefănescu (15.), Golofca (87.), illetve Ivan (54. – büntetőből).

Sárga lap: Ștefănescu (55.), Dumitrescu (90+2.), illetve Vătăjelu (68.), Screciu (75.), Bancu (79.), Ivan (90.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu, Păun, Vașvari (73. Aganović), Ștefănescu (90+2. Tincu), Bărbuț, Golofca (88. Askovszki), Tudorie.

CSU Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, Bic (46. Nistor), Bancu (79. Cîmpanu), Screciu, Roguljić (46. Gustavo), Crețu, Baiaram (60. Găman), Ivan, Markovic (60. Koljić).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala