A Red Bull címvédő holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma–1-es Francia Nagydíjat. Max Verstappent Lewis Hamilton (Mercedes) követte másodikként, míg a harmadik utóbbi csapat- és honfitársa, George Russell lett. A futam legnagyobb vesztese az élről rajtolt monacói Charles Leclerc (Ferrari) volt, aki a verseny harmadánál kiesett, miközben magabiztos előnnyel haladt az első helyen.

A rajt után Leclerc, Verstappen, Hamilton és Pérez vezette a mezőnyt. Verstappen a harmadik körtől nyomás alá helyezte Leclerc-t, azonban hamar visszavett az intenzitásból, és megelégedett a tisztes követéssel. A motorelemcsere miatt a tizedik sorból indult Sainz Jr. közben erőteljesen jött fel, az első néhány kör után a spanyol máris a középmezőnybe tagozódott.

Az élmezőnyben lévők közül Verstappen ment először kerékcserére, a 16. kör után a második helyről állt ki és a hetedikre tért vissza. Leclerc-t  Hamilton követte tíz másodperces lemaradással, a monacói ekkor az egyik kanyarban, vezetői hiba miatt váratlanul megpördült, és a gumifalban végezte. Verstappen kivételével az egész mezőny azonnal a bokszba hajtott kerékcserére, a biztonsági autó bement két körre, majd szinte új verseny vette kezdetét.

A holland vb-címvédő győzelmét ezek után már senki és semmi nem fenyegette, de Hamilton is végig magányosan autózott mögötte. Utánuk viszont Sainz nagyokat csatázott riválisaival, és sorra előzte meg a spanyol Fernando Alonsót (Alpine), aztán Pérezt és végül Russellt is, már a harmadik helyen volt, de újabb kerékcserére ment ki, a hátralévő tíz kör pedig már kevés volt ahhoz, hogy még egyszer érdemben beleszóljon a dobogóért zajló csatába, amelyet végül a brit pilóta nyert meg: két körrel a vége előtt elhúzott a figyelmetlen mexikói mellett, aki nem tudott visszaelőzni.

A vb a hétvégén a mogyoródi Hungaroringen, a Magyar Nagydíjjal folytatódik.

A Red Bull címvédő holland versenyzője (b) elégedetten kortyolja pezsgőjét, miközben a Mercedes két pilótája a két dobogós helyezést ünnepli.

Fotó: a Forma-1 közösségi oldala

Forma–1-es Francia Nagydíj, Le Castellet (53 kör, 309,69 km)

* pontszerzők: 1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:30:02.112 óra, 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 10.587 másodperc hátrány, 3. George Russell (brit, Mercedes) 16.495 mp h., 4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 17.310 mp h., 5. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 28.872 mp h., 6. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 42.879 mp h., 7. Lando Norris (brit, McLaren) 52.026 mp h., 8. Esteban Ocon (francia, Alpine) 56.959 mp h., 9. Daniel Ricciardo (brit, McLaren) 1:00.372 perc h., 10. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 1:02.549

* leggyorsabb kör: 1:35.781 perc (Sainz Jr., 51. kör)

A vb-pontversenyek állása

* versenyzők: 1. Verstappen 233 pont, 2. Leclerc 170, 3. Pérez 163, 4. Sainz Jr. 144, 5. Russell 143, 6. Hamilton 127, 7. Norris 70, 8. Ocon 56, 9. Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo) 46, 10. Alonso 37, 11. Kevin Magnussen (dán, Haas) 22, 12. Ricciardo 19, 13. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 16, 14. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 15, 15. Mick Schumacher (német, Haas) 12, 16. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 11, 17. Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo) 5, 18. Stroll 4, 18. Alexander Albon (thaiföldi, Williams) 3

* csapatok: 1. Red Bull 396 pont, 2. Ferrari 314, 3. Mercedes 270, 4. Alpine 93, 5. McLaren 89, 6. Alfa Romeo 51, 7. Haas 34, 8. Alpha Tauri 27, 9. Aston Martin 19, 10. Williams 3

* pole pozíció: Charles Leclerc (monacói, Ferrari)