2024. july 3., Wednesday

A MOL Fehérvár egygólos győzelmet aratott a Budapest Honvéd vendégeként a magyar labdarúgó NB I 13. fordulójának első szombati mérkőzésén. Dean Klafuric vezetőedző így vereséggel mutatkozott be a kispestieknél, akik immár sorozatban tizedik hazai találkozójukon maradtak nyeretlenek. Legutóbb március 5-én tudták begyűjteni a három pontot a Bozsik Arénában. A vendégek új trénere, Huszti Szabolcs pedig második meccsén megszerezte első győzelmét, amely április 30-a óta az első volt idegenben a székesfehérváriak számára.

Egyértelműen a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, a Honvéd elképzelés nélkül és sok technikai hibával futballozott, a támadásai sokszor még a félpálya előtt elhaltak. Kodro hajszálpontosan csavart a bal felső sarokba, ezzel a Fehérvár megérdemelten jutott vezetéshez (0-1), majd előnyét több ízben is növelhette volna, de Schön ziccert rontott, kétszer pedig Tujvel védett bravúrral. Harminc perc után kissé visszaállt a Fehérvár, így átvették az irányítást a kispestiek, akik azonban egyenlíteni nem tudtak a szünetig.

A második félidő fehérvári helyzettel indult, utána viszont ismét a hazaiak játszottak veszélyesebben, ziccerük is volt, de Lukic két közeli próbálkozását előbb Fiola, majd Serafimov blokkolta. Többet volt a labda a Honvédnál, míg a Fehérvár gyors ellentámadásokra rendezkedett be, és bár mindkét fél vezetett ígéretes akciókat, egyik sem tudott betalálni a hajráig. Az utolsó negyedórában letámadtak a piros-feketék, zavart is tudtak kelteni, de Kocsis a vendégkapusba lőtte a helyzetét, a túloldalon pedig Makarenko dönthette volna el a meccset, végül azonban maradt az egygólos vendégsiker.

A fehérvári Kovács Dániel kapus (b), Peter Pokorny (b2) és a kispesti Bocskay Bertalan (háttal)

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

NB I, 13. forduló: Budapest Honvéd – Fehérvár FC 0-1 (0-1)

Budapest, Bozsik Aréna, 3407 néző, vezette: Erdős.

Gólszerző: Kodro (13.).

Sárga lap: Jonsson (32.), Mitrovic (43.), illetve Menyhárt (89.), Kodro (90+7.).

Budapest Honvéd: Tujvel – Szabó A., Klemenz, Capan – Doka, Zsótér, Mitrovic (60. Plakuscsenko; 90. Traoré), Jonsson (60. Kocsis D.), Tamás (23. Bocskay) – Samperio (90. Kerezsi), Lukic.

Fehérvár FC: Kovács D. – Nego, Fiola, Serafimov, Heister – Pokorny, Houri (90+2. Bese) – Schön, Kastrati (83. Menyhárt), Lednyev (74. Makarenko) – Kodro.

NB I, 13. forduló: Budapest Honvéd – MOL Fehérvár FC 0-1, Kecskeméti TE – Debreceni VSC 2-2, Paksi FC – Vasas FC 0-1, Mezőkövesd Zsóry FC – Kisvárda Master Good 1-1.

Moniz egy hónapos eltiltást kapott

Egy hónapra eltiltották a ZTE FC holland vezetőedzőjét a labdarúgással kapcsolatos valamennyi sportszakemberi tevékenységtől a múlt szombaton lejátszott Zalaegerszeg – Budapest Honvéd mérkőzésen történtek következtében.

A Budapest Honvéd 2-0-ra nyert a ZTE vendégeként, a találkozó második félidejének elején a két csapat játékosai dulakodni kezdtek, emiatt Bognár Tamás játékvezető sárga lapot mutatott fel Manzingának (ZTE) és Szabó Alexnek (Honvéd), a két kezdeményezőnek. Közben a pályán tiltakozott a hazaiak vezetőedzője, Ricardo Moniz is, aki ezért piros lapot kapott. A Honvéd-szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt feldúlt zalai tréner levezényelte csapatát a pályáról, amely el is indult az öltöző felé, azonban Dragóner Attila sportigazgató közbeavatkozására, pontlevonástól tartva végül mégis inkább visszament a pályára.

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága jelezte, mindkét sportszervezettel szemben fegyelmi eljárás indult szurkolói cselekményekért: a hazaiak esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, a fővárosiak esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és rasszista megnyilvánulás miatt.