Új edzővel indult neki a visszavágóknak a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában, mert a vezetőség elégedetlen volt azzal, hogy Flavius Sabău csak a 4. helyig vitte a csapatot az alapszakasz felénél. Ezért a Bukaresti Dinamo volt kiválóságát, az egykori válogatott Florentin Petrét szerződtették. Az új edző azonban nem tudta legyőzni az ideiglenest. Az ACS Marosvásárhely kispadján ugyanis továbbra is az a Fekete Károly ül, akit csupán addig bíztak meg, amíg új edzőt találnak, ám már ez volt a negyedik mérkőzése. Mi több, vaskos meglepetésre a sereghajtó (amely ezzel a győzelmével három helyet lépett előbbre a tabellán) nyerni tudott a feljutásra hajtó Nyárádtő otthonában. Mintegy bosszúból azért, hogy a házigazdák – távoltartandó a marosvásárhelyi szurkolókat – 50 lejes jegyárat szabtak meg a mérkőzésre...

A vendégsiker azért nem volt sem sima, sem egyértelmű, a meccsen pedig több volt a „favágás”, mint a foci. A vendégek már az elején próbálkoztak néhány akcióval, ezek egyike során, a 16. percben, a tizenhatos bal sarkában, az alapvonal mellett egy kései belépő következtében büntetőhöz jutott az ACS Marosvásárhely. A végrehajtó Caliani a kapu közepébe küldte a labdát, miután Lupu már elvetődött a bal sarok irányába (0-1). Ezek után Nyárádtő próbálkozott, de támadásaiból hiányzott az átütő erő. Mégis ott volt a lehetőség az egyenlítésre, hiszen Astafei nagyon rutinosan elvágódott, amint hozzáért egy védő, így a hazaiak is rúghattak egy büntetőt. Astafei állt a labda mögé – és a bal kapufa mellé gurított.

Szünet után fokozódott a nyárádtői nyomás, ám a 62. percben Astafeit két méteren szerelték, majd a 67. percben, szintén a hatoson belülről meglőtt labdája egy védőről a kapufára pattant. A 74. percben Fülöp vetődött be egy beadásra, de a tátongó kapu elől, három méterről is mellérúgta. A bőségesen megítélt hosszabbítás perceiben, miután az ACS Marosvásárhely elég gusztustalanul húzta az időt, ismét Astafei kapott labdát a védők mögött Fülöptől, de amíg lekezelte, utolérték, és szögletre mentettek előle.

A vereséggel Nyárádtő marad a 4. helyen, négy ponttal lemaradva a listavezető Besztercétől, és szerencséje, hogy a másik rivális, Medgyes is kikapott, így még bőven van lehetősége a visszakapaszkodásra. Az ACS Marosvásárhely számára ez a győzelem a kiesési zónából való kikecmergés kezdete lehet, ám hátradőlni nem lehet, hiszen nagyon kicsi a különbség.

3. liga, IX. csoport, 10. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Kudzsiri Metalurgistul 3-4, Alsógáldi Industria – Gyulafehérvári CSU 1-2, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Kolozsvári Viitorul 4-0, Gyulafehérvári CSM Unirea – ACS Medgyes 1-0, Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Marosvásárhely 0-1.