Vásárhelyek csatája: nem volt elég a lendület

Újabb vereséget szenvedett Marosvásárhely fiatalka leányokból álló női kézilabda-együttese. Az a Zsilvásárhely látogatott vasárnap a marosvásárhelyi sportcsarnokba az A osztály 10. fordulójában, amely korábban legyőzte a fő riválisnak és a bajnokság elején a feljutás legfőbb esélyesének tartott Kolozsvári U-t, és ezzel átvette a feljutásra leginkább favorit szerepet, miután veretlenül menetel a csoport megnyerése felé.

Nem volt tehát könnyű dolga az Arenának, amelynek azért sikerült viszonylag jó teljesítményt nyújtania. Miután az ellenfél már az első félidőben húsz gól fölé jutott, a feljavított védelemmel 40 alá szorították a kapott gólok számát, és a 11 gólos vereség, tekintve az ellenfél játékerejét, belefér a tisztes helytállás fogalmába.

Az első tíz percben nagy lendülettel kezdett a házigazda, és 2-0-ra, majd 3-2-re vezetett is, a lendület azonban nem volt elég a sokkal tapasztaltabb (Klimek egy ideig Marosvásárhelyen is kézilabdázott) ellenféllel szemben. A tizedik percben szerzett először kétgólos előnyt a vendégcsapat (5-7), és innen már teljes mértékben érvényesült az akarata. Az Arena több támadása is kimaradt a második tíz percben, így Zsilvásárhely egyre jobban növelni tudta az előnyét, szünetig hét gólra húzott el.

A második játékrészben nagyon gyorsan 11 gólra nőtt a vendégelőny, az utolsó húsz percben azonban kiegyensúlyozottabbá vált a játék, így ennyi maradt a különbség a végére is.

Ez volt az utolsó idei forduló a női kézilabda A osztályban, a 11. forduló mérkőzéseit már az új évben, január 23-án rendezik: akkor az Arena a CNE Rm. Vâlcea, azaz a sportági szövetség által működtetett kiválósági központ csapata otthonába látogat.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 10. forduló:
Marosvásárhelyi Arena – Zsilvásárhelyi CSM 27-38 (14-21)
Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Iulian Cristea (Jászvásár), Ciprian Murariu (Karácsonkő).
Arena: Szász, Both, Jitaru – Sârb 6 gól, Gál 6, Țifui 5, Moldován 5, Opriș 3, Popeanu 2, Dina, Virag, Roșca, Mureșan.
Zsilvásárhelyi CSM: Ciuchiatu, Marica-Bercu – Zinatullina 9 gól, Klimek 9, Ilie 7, Stanca 6, Chiriță 5, Olariu 1, Andrei 1, Iordache, F. Toader, Frunză, Popovici, I. Toader.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 10. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – CNE Rm. Vâlcea 31-31, Kolozsvári U – Székelyudvarhelyi Hargita KK 41-16, Marosvásárhelyi Arena – Zsilvásárhelyi CSM 27-38, Temesvári Universitatea – Nagyváradi CSU 28-32. A Nagyváradi Tonic és a Nagybányai CNOPJ állt.