Hat nap alatt három vereséget szenvedett a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, és ezzel, miután a kolozsvári győzelmet követően még az első helyről álmodozott, a tabella alsó felébe süllyedt. Talán nem véletlen, hogy Mitrea távozása után sorozatban hibázik a védelem, és kap a csapat elkerülhető gólokat (az most mellékes, hogy Craiován Sidibe kézzel vette át a találata előtt, a védelmi hiba attól még nagyon is valós volt), ám a korábbi csapatkapitány hiánya nem magyarázza a támadásban tapasztalt teljes ötlettelenséget. Šafranko érkezése egy hete még optimizmusra adhatott okot, de az azóta eltelt idő nem volt elég arra, hogy megkapja a játékjogot, és egyébként is, ő mit tehet, ha a középpálya, egy igazi játékmester híján, képtelen a középcsatárokat megjátszani?

A CS Mioveni elleni találkozó ideálisnak tűnt arra, hogy kilábaljanak a hullámvölgyből, hiszen az Argeș megyeiek korábban még nem nyertek meccset. És noha a vendégcsapat nagyon határozottan kezdett, és a 2. percben Mateinek már a gólvonalról kellett mentenie, a továbbiakban az OSK birtokba vette a labdát, és egykapuzássá tette az első félidőt. A baj csupán az volt, hogy a mezőnyfölény a labda félkörön való sétáltatásában merült ki, ha sikerült is elvinni a tizenhatosig, onnan szinte minden esetben visszakerült a középhátvédekhez, és innen kezdődött minden elölről. Egyetlenegyszer sikerült helyzetet összehozni: a 24. percben Ștefănescu helyezett lövése a keresztlécet találta telibe. Ez a momentum talán megváltoztathatta volna a meccset, ám így csak folytatódott a kínlódás.

A második félidő is nagy OSK-lehetőséggel indult, a 48. percben Rondón hat méterről küldött labdáját vakreflexszel, üggyel-bajjal hárította Iustin Popescu, aki a meccs után bevallotta, hogy nem látta a labdát, vaktában nyúlt utána. Aztán az 53. percben az addig is több esetben bizonytalan Bălașa sörmeccshez illő mozdulattal, sarokkal próbált felszabadítani, ezzel tempót veszített, nem érte utol a Krasniqit, és az albán csatár 18 méterről élesen kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

Ha eddig nem remekelt támadásban a Sepsi OSK, ezt követően bohózathoz méltóan játszott a csapat, Dimitrov egyedül esett át a labdán, amikor be kellett volna adnia, hemzsegtek a rossz passzok és butaságok. A 68. percben Tudorie a hálóba küldte ugyan a labdát, ám korai volt az öröm, mert előtte Ștefănescu méteres lesen kapta. Mioveni pedig a lehető legotrombább módon húzta az időt, ám a játékvezető által megítélt hét perc hosszabbítás csak az agónia meghosszabbítására volt jó, többé nem forgott veszélyben a vendégek kapuja.

Most nyolc nap van arra, hogy Bergodi megpróbálja kissé gatyába rázni a társaságot, no meg beépíteni a csapatba nem csak Šafrankót, hanem a mérkőzés előtt néhány órával bejelentett újonnan leigazoltat, az egyszeres magyar válogatott Tamás Márkot is, aki középhátvédként Mitrea távozását hivatott kiváltani. A 28 éves Tamás Márk a lengyel Śląsk Wroclaw csapatától érkezik, és két évre írt alá Sepsiszentgyörgyre. A következő meccset szombaton 13 órától rendezik, amikor az OSK a Chindia Târgoviștéhez látogat – Ploiești-re, mert majdani vendéglátója az ottani Ilie Oană stadionban játssza hazai mérkőzéseit.

Zárásként még két OSK-hoz kapcsolódó hír. Vitalie Damașcant, aki Šafranko érkezése után kiszorult az alaprotációból, egy évre kölcsönadták az FC Voluntari-nak. Hogy a későbbiekben azonban számítanak rá, jelzi, hogy előtte három évvel meghosszabbították a szerződését.

Távozik Askovszki is, ő a görög PASZ Lamiához igazolt, miután az OSK-ban az utóbbi időben kevés lehetőséget kapott.

Közvetlenül a szünet után Rondón (j) megszerezhette volna a székelyföldi csapatot minden bizonnyal felszabadító találatot, ám hatméteres  lövését vakreflexszel hárította a Mioveni kapusa, Iustin Popescu, aki a meccs után bevallotta, hogy nem látta a labdát, vaktában nyúlt utána

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 0-1 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: George Găman (Craiova) – Daniel Mitruți (Craiova), Marius Marchidanu (Brăila). Tartalék: Andrei Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Ioan Onicaș (Zilah). Videóbíró: Kovács István (Nagykároly). Segéd-videóbíró: Ovidiu Artene (Vaslui).

Gólszerző: Krasniqi (53.).

Sárga lap: Bălașa (46.), Rondón (65.), illetve Toma (73.).

OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Bălașa, Ispas, Aganović (59. Francisco Junior), Păun, Matei (59. Tudorie), Ștefănescu, Rondón (82. Bărbuț), Ion Gheorghe (59. Golofca).

CS Mioveni: Popescu – Iacob, Scarlatache, Garruti, Oancea, Lixandru, Pop, Trif, Rădescu (72. Toma), Blănaru (46. Krasniqi), Buziuc (64. Kabananga).

* Szuperliga, 8. forduló: Chindia Târgoviște – Petrolul 52 Ploiești 2-3, Kolozsvári CFR 1907 – FC Voluntari 4-0, Konstancai FCV Farul – Bukaresti FCSB 3-1, Botosáni FC – Campionii FC Argeș Pitești 0-0, Nagyszebeni Hermannstadt – CSU Craiova 1-0; 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 0-1, Kolozsvári FCU – Universitatea 1948 Craiova 1-1, Aradi UTA – Chindia Târgoviște 1-1, FC Voluntari – Bukaresti Rapid 1923 0-1.

*  2. liga, 4. forduló: Újszentesi CSC – Bukaresti CSA Steaua 0-3; 5. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Jászvásári CSM Politehnica 2-1, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Brassói FC 2-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Sellemberki CSC 1599 1-0, Dési Unirea – Konstancai Unirea 2-1, Unirea 04 Slobozia – FK Csíkszereda 0-1, Nagybányai Minaur – CSM Slatina 2-1, Temesvári Ripensia – Bukaresti Metaloglobus 2-1, Galaci Suporter Club Oțelul – Temesvári Politehnica 1-0, Concordia Chiajna – Bukaresti Dinamo 1948 0-1. Az élcsoport: 1. Dés 12 pont, 2. Galac 11, 3. Sellemberk 10.