Zsinórban a negyedik győzelmét aratta egymás után a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata, és ez a második, amelyet nagy fölénnyel, magabiztosan húz be. Akárcsak Csíkszereda ellen, Foksánnyal is volt elszámolnivalójuk a marosvásárhelyieknek (pontosabban önmaguknak tartoztak ezzel), és ez maradéktalanul sikerült is, noha a Steaua elleni teljesítményt igencsak nehéz lett volna fokozni. Erre azonban nem is volt szükség, hiszen az ellenfél sem állította akkora kihívás elé a csapatot, és a biztos fölény tudatában a lelátók hőfoka talán egy picivel alacsonyabb volt, ám most is hatalmas támogatást biztosítottak a nézők.

A mérkőzés elején a házigazdák védelme nehezen melegedett be, azonban néhány triplával sikerült gyorsan kiegyenlíteni, a negyed vége felé pedig újabb triplákkal hat pontra elhúzni. Öt hármast dobott ebben a negyedben a CSM, amivel a későbbiekben kinti védekezésre késztette az ellenfelet, ezzel viszont megnyílt a palánk alatti tér, ahol az erősen, az átlagosnál talán szabadabban hagyott erőnléti csatában sokszor valóságos faltörő kos módjára szerezték a pontokat a házigazdák. Védekezésben ugyanakkor megfordult a helyzet, érezvén, hogy a bírók engedik a kemény játékot, a foksányiakat egyre kevésbé hagyták bentről pontokat szerezni, alig 38%-on sikerült tartani a dobószázalékukat, azonban a távoli dobóik szintén kiváló formában voltak, és sok hárompontossal (40%) sokáig viszonylag szorosan tartották az eredményt. Végül a palánk alatti fölény, a lepattanózás (41-36), és hatékonyabb csapatjáték (gólpasszok: 26-16) révén már a szünet után viszonylag megnyugtató különbség alakult ki, és noha a vendégek próbáltak kapaszkodni, igazán veszélyesen már nem tudták megközelíteni a házigazdákat.

A mérkőzés kapcsán mindenképpen meg kell említeni az utóbbi évek „legszemtelenebb”, ám mindenképpen egyik leglátványosabb kosarát: Mathis a palánk mögül, a palánk fölött juttatta a gyűrűbe a labdát. Ilyet sem látni gyakran...

A győzelemmel (és tekintve, hogy Galac meglepetésre kikapott Zsilvásárhelyen) a CSM pontszámban utolérte a második helyezettet az alsóházban, és továbbra is van lehetősége az első hely megszerzésére a rájátszás előtt. A hét végén a hazai négyes sorozat utolsó állomásaként a marosvásárhelyi csapat a sereghajtó Laguna Sharksot fogadja, az ötödik győzelem zsinórban pedig nemcsak valószínű, hanem elvárható is.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 5. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 97:75 (24-18, 28-19, 20-20, 25-18).
Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 1850 néző. Vezette: Laurențiu Grigoraș (Buzău), Narcis Dan (Szatmárnémeti), Ovidiu Goina (Nagyvárad). Ellenőr: Cătălin Burlacu (Ploiești).
Marosvásárhely: Mathis 19 pont (4), Gajović 14 (2), Martinić 13 (3), Sánta 13, Șolopa 13, Lowrance 10 (2), Bölöni 5 (1), Person 5, Borșa 3, Sólyom 2, Engi-Rosenfeld, Nistor.
Foksány: Peter MacNeilly 21 pont (5), Reljić 15 (2), Swopshire 10 (2), Johnson 8 (1), Anikijenko 5 (1), Thomas 4 (1), Petrișor 4, Cârstea 4, Legosin 2, Berceanu 2.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:
* felsőház, 5. forduló: Nagyszebeni CSU – Konstancai CSM Athletic 78:74, FC Argeș Pitești – Temesvári OMHA Mozzart Bet 72:56, Bukaresti Dinamo – Bukaresti Rapid 99:79, CSO Voluntari – SCM U Craiova 84:76, Nagyváradi CSM – Kolozsvári U-BT 82:74. Az előző fordulóból: Bukaresti Rapid – Temesvári OMHA Mozzart Bet 88:78. Elmaradt mérkőzésen: SCM U Craiova – Bukaresti Dinamo 94:69.
* alsóház, 5. forduló: Bukaresti Laguna Sharks – CSM Petrolul Ploiești, Zsilvásárhelyi CSM – Galaci CSM 83:65, Marosvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 97:75, Bukaresti CSA Steaua – Csíkszeredai VSKC 90:81.

Fotó: Nagy Tibor