2024. october 6., Sunday

Újabb FCSB-siker és Fradi-vereség az Európa-ligában

• 2024-10-06 16:00:00

• -

Második meccsét is megnyerte a FCSB a labdarúgó Európa-ligában. Csütörtök este 1-0-ra nyert a bukaresti csapat a PAOK vendégeként, Szalonikiben. A görög együttes hiába futballozott több mint félórát emberelőnyben, nem tudta gólra váltani az Olaru kiállítása nyomán előállt helyzetet. A román együttes Bîrligea révén talált a hálóba az első félidő hosszabbításában.

Két vesztett mérkőzésnél tart ugyanakkor a Ferencváros, amely csütörtök este hazai pályán 2-1-re kikapott az angol Premier Ligában szereplő Tottenhamtól. A vendégek a 23. percben Pape Sarr góljával szereztek vezetést, majd a 86.-ban a csereként beállt Brennan Johnson lőtt kapufás gólt. A házigazdák Varga Barnabás révén a 90. percben szépítettek, de akárcsak az 1. fordulóban a belga RSC Anderlecht otthonában, ezúttal sem tudtak pontot szerezni. Varga a 16. percben is betalált, azonban a gólt hosszas videózás után nem adták meg.

A Konferencialigában Csoboth Kevin gólt lőtt és gólpasszt is adott csütörtökön, de csapata, a St. Gallen 6-2-re kikapott a belga Cercle Brugge vendégeként.

Európa-liga, 2. forduló: Ferencvárosi TC – Tottenham Hotspur (angol) 1-2 (0-1).

Budapest, Groupama Aréna, 20.795 néző, vezette: Igor Pajac (horvát).

Ferencváros: Dibusz – Gartenmann (77. Makreckis), Cissé, Gustavo, Ramírez – Abu Fani (84. Pesic), Maiga – Traoré (77. Kady), Saldanha (60. Zachariassen), Civic (60. Ben Romdhane) – Varga B.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Gray, Davies – Sarr (81. Solanke), Bissouma, Bergvall (65. Kulusevski) – Moore, Lankshear (65. Maddison), Werner (65. Johnson).

Gólszerzők: Varga B. (90.), illetve Sarr (23.), Johnson (86.).

Sárga lap: Civic (22.).

Európa-liga, 2. forduló: PAOK Szaloniki – Bukaresti FCSB 0-1 (0-1).

Szaloniki, Toumba stadion, vezette:

Sascha Stegemann (német).

PAOK: Kotarski – Sastre (70. Zivkovic), Kedziora, Mihailidisz, Rahman – Camara (69. Bakayoko), Ozdoev (73. Schwab) – Deszpodov (83. Shoretire), Konsztanteliasz, Taison – Cealov (70. Tissoudali).

FCSB: Târnovanu – Creţu, Dawa, M. Popescu, Radunovic – Şut, Lixandru (45+6. Edjouma) – Băluţă (46. Miculescu), Olaru, Tănase (65. Oct. Popescu) – Bîrligea (78. Alhassan).

Gólszerzők: Bîrligea (45+8).

Sárga lap: Camara (3.), Sastre (45+2.), illetve Tănase (16.), M. Popescu (43.), Olaru (45+4., 55.), Bîrligea (71.), Târnovanu (87.).

Kiállítva: Olaru (55.).

* Európa-liga, 2. forduló: FC Porto – Manchester United 3-3, Rangers FC – Olympique Lyon 1-4, PAOK – FCSB 0-1, Viktoria Plzen – PFC Ludogorec 0-0, Royal Union Saint-Gilloise – Bodö/Glimt 0-0, Athletic Bilbao – AZ Alkmaar 2-0, Twente – Fenerbahce 1-1, Besiktas – Eintracht Frankfurt 1-3, Elfsborg – AS Roma 1-0, SS Lazio – Nice 4-1, Slavia Prága – Ajax Amsterdam 1-1, Real Sociedad – RSC Anderlecht 1-2, Olimpiakosz – Braga 3-0, Makkabi Tel-Aviv – Midtjylland 0-2, Qarabag – Malmö 1-2, Hoffenheim – Dinamo Kijev 2-0, RFS – Galatasaray 2-2, Ferencvárosi TC – Tottenham Hotspur 1-2;

* Konferencialiga, 1. forduló: Chelsea – KAA Gent 4-2, FC Koppenhága – Jagiellonia Bialystok 1-2, Fiorentina – The New Saints 2-0, LASK Linz – Djurgardens IF 2-2, Shamrock Rovers – APOEL FC 1-1, FC Lugano – HJK Helsinki 3-0, Petrocub Hincești – Páfosz FC 1-4, Borac Banja Luka – Panathinaikosz 1-1, Molde – Larne 3-0, Legia Varsó – Real Betis 1-0, Heidenheim – Olimpija Ljubljana 2-1, Omonia – Vikingur 4-0, Asztana – Topolya SC 1-0, Cercle Brugge – St. Gallen 6-2, Dinamo Minszk – Hearts 1-2, Noah – Mlada Boleslav 2-0.