Újabb erős ellenfél, az FK Székelyudvarhely otthonában lépett pályára a Marosvásárhelyi CSM 1. ligás teremlabdarúgó-csapata, és ezúttal is papírforma-vereséget szenvedett. A szurkolók számára talán kezd kissé unalmassá válni, hogy egyfajta sikerként tekint az együttes arra, hogy egyre jobban megnehezíti a favoritok dolgát, még ha ez nem is jár pontszerzéssel, pedig pillanatnyilag ez az, ami legtöbb elvárható a szinte teljes egészében ifjúsági kerettől.

Székelyudvarhelyen is alaposan megdolgoztatták a házigazdát, de gyakorlatilag elkerülhetetlen volt, hogy egyáltalán ne kapjanak gólokat a sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkező ellenféltől. A 18. percig így is sikerült nemcsak érintetlenül megőrizni a kaput, de néhány nagy helyzetet is összehozni, ezek azonban rendre kimaradtak. Bosszantó ugyanakkor, hogy éppen a marosvásárhelyi Iszlai talált be az első félidőben a másik válogatott játékos, Hadnagy mellett. Ami azt is jelzi, hogy nem sikerült hazahozni a helyi nevelésű teremlabdarúgókat, hiszen velük egészen másként nézne ki a csapat. A második félidőben aztán Székelyudvarhely még háromszor volt eredményes Hadnagy, Kanyó és Bálint révén, és 5-0-s győzelmet aratott, de Cosmin Gherman tanítványai továbbra sem adták meg könnyen magukat.

Sajnos Mihai Tătar kapus, a csapat legtapasztaltabb játékosa megsérült a mérkőzésen, egyelőre nem tudni, mennyit lesz kénytelen kihagyni. Márpedig a marosvásárhelyi teremlabdarúgók számára rövid időn belül két hazai találkozó következik. Csütörtökön 17 órától az idén újjáalapított, de tapasztalt játékosokat felvonultató Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC látogat a Simon László sportcsarnokba, míg jövő kedden 18 órától a Temesvári CFR elleni mérkőzés van soron a visszavágók első fordulójában.

Teremlabdarúgó 1. liga, 7. forduló: Temesvári CFR 1933 – Székelyudvarhelyi FK 5-2, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Galaci United 0-5; 8. forduló: Székelyudvarhelyi FK – Marosvásárhelyi CSM 5-0. Simándi Șoimii – Bodzavásári Luceafărul 3-12, Dévai CSM – Mausoleul Mărășești 7-4.