A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-s vereséget szenvedett az albán csapat vendégeként a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatának ötödik fordulójában. Ez volt a két csapat hetedik egymás elleni mérkőzése, az albánok először szereztek gólt, és első alkalommal diadalmaskodtak.

A házigazdák kezdték jobban a találkozót, mégis a 18. percben kis híján vezetést szerzett a magyar csapat, de Kleinheisler közeli lövését hárította a hazaiak kapusa. A vendéglátók a folytatásban is veszélyesebben futballoztak, a 34. percben pedig egy elképesztő lehetőség maradt ki Kumbulla révén, a védő egy szöglet után két méterről nem tudta bevenni a kaput.

Gulácsi a második félidőben nem tudta folytatni a játékot, miután az első játékrészben összeütközött Balajjal, aki eltalálta a magyar kapus fejét.

A második játékrész is albán helyzettel indult, de Dibusz jól zárta a szöget. A Ferencváros kapusának a 72. percben már valóban be kellett avatkoznia egy újabb albán lehetőségnél, a hajrában pedig Orbán „sárgázta ki“ magát az Andorra elleni összecsapásról.

A magyar válogatott a 86. percben alakított ki először helyzetet a második félidőben, de Szoboszlainak kiszorított szögből nem sok esélye volt a gólszerzésre.

A 87. percben a csereként beállt Broja megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik innentől kezdve már nem is engedték ki a kezükből a sikert: Fiola szabálytalansággyanús körülmények között vesztett labdát a hazai térfél közepén, a kiugratást Broja kapta, rávezette a labdát Langra, aki nem támadta meg, a csatár pedig nagy erővel kilőtte a kapu bal oldalát (1-0).

Magyarország szerdán Andorrát fogadja vb-selejtezőn.

A csoport másik két mérkőzésén: San Marino – Lengyelország 1-7 (0-4), Anglia – Andorra 4-0 (1-0).

Fotó: MLSZ/NSO

Nyilatkozatok

* Marco Rossi: „Bár nem a világ egyik legjobb csapata volt az ellenfél, a rivális játékosai remek erőnléti állapotban vannak. Összességében rendkívül sok problémával érkeztünk a mérkőzésre, szerettük volna nyomás alá helyezni vetélytársukat, de sokszor probléma volt az időzítéssel, ez pedig hazai lehetőségeket eredményezett. A világbajnokságra való kijutással kapcsolatban a pótselejtezőt érő helyezés elérése eddig is egy álom volt, és továbbra is az, csak most már nehezebben elérhető.”

* Dibusz Dénes: „Fájó az eredmény, ugyanis győzni szerettünk volna. Most nem egy sokkal erősebb csapat ellen kellett mindent bevetve védekezni. Nem voltunk elég jók, hogy ma nyerjünk.”

* Lang Ádám: „Nehéz helyzetbe kerültünk, saját magunk miatt, mert rajtunk múlt ez a mérkőzés. Mostantól bravúrt kell elérnünk, de kihívásnak kell tekintenünk, hogy még mindig van esélyünk kijutni, és ezt meg kell ragadnunk.”

Labdarúgó-vb-selejtezők, I-csoport, 5. forduló: Albánia – Magyarország 1-0 (0-0)

Elbasan, vezette: Danny Makkelie (holland).

Gólszerző: Broja (87.).

Sárga lap: Gjasula (78.), Cekici (92.), Broja (92.), illetve Orbán (80.).

Albánia: Berisha – Doka, Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Abrashi (68. Cekici), Gjasula, Trashi (46. Roshi) – Uzuni, Balaj (78. Broja), Bajrami (63. Laci).

Magyarország: Gulácsi (46. Dibusz) – Botka (88. Varga R.), Lang, W. Orbán, Szalai A., Fiola – Nagy, Kleinheisler (90+4. Nikolics), Gazdag (67. Sallói) – Szoboszlai, Sallai (89. Hahn).