Állva maradt Maros megye egyetlen képviselője, a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó-Románia-kupában a 2. kör mérkőzései után, noha idegenben az egyik nagy rivális, a Kolozsvári Viitorul otthonában lépett pályára, ahol büntetőkkel harcolta ki a továbbjutást.

Az ilyen mérkőzésekre szokták ráaggatni az „őrült” jelzőt, vagy az elcsépelt „szívbetegeknek nem ajánlott” kifejezést. Tény, hogy fordulatban, izgalomban nem volt hiány. Először Kolozsvár jutott vezetéshez, ám a középhátvéd Ndiesse egy szöglet után a 37. percben egyenlített, így az első félidő 1-1-re zárult. Újrakezdés után a Astafei a 86. percben előnyhöz juttatta a Maros megyei együttest, és noha csupán négy perc volt hátra, az emberhátrányban játszó hazaiak az utolsó percben hosszabbításra mentették a mérkőzést. A ráadásban minden összeomlani látszott, hiszen a Viitorul újra gólt szerzett, ám ezúttal Nyárádtő volt az, amely az utolsó (120.) percben egyenlített Petra révén.

S ha az izgalmakból és fordulatokból még nem volt elég, nem kevesebb mint 25 (!) büntető elvégzésére volt szükség (tehát a kapusokat beleértve mindenkinek kellett tizenegyest rúgnia, voltak, akik kétszer is!) amíg Nyárádtő végül 13-12-re lezárta a sorozatot.

A Románia-kupa 3. körét két hét múlva rendezik, ekkor a 2. ligás csapatok is bekapcsolódnak. A győztesekhez a play-off (gyakorlatilag a negyedik) körben nyolc 1. ligás klubot rendelnek hozzá, azt követően pedig az idén először csoportkört rendeznek a kupában, ám a hatcsapatos csoportokban furamód csak három-három meccset játszik minden együttes.

Labdarúgó-Románia-kupa, 2. kör: Szatmárnémeti CSM – Szilágysomlyói Sportul 2007 2-0, Kisjenői Crişul – Lippai Şoimii 1-6, Besztercei Gloria 2018 – Désaknai Minerul 1947 1-0, Lugosi CSM – Győrődi CSC 1-4, Dévai CSM – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-1, CS Marosújvár – Kudzsiri Metalurgistul 4-3, Petrozsényi Jiul – Gilortul Târgu Cărbuneşti 2-0, Flacăra Horezu – Viitorul Dăești 1-0 hosszabbítás után, Petrolul Potcoava – ACSO Filiaşi 3-2 hosszabbítás után, Unirea Bascov – CSM Alexandria 0-3, Înainte Modelu – Dunărea 2005 Călărași 1-2, Flacăra Moreni – FC Pucioasa 6-2, Perjámosi Avântul – Pécskai Progresul 3-1, Félixfürdői Lotus – Nagyváradi FC Bihor 2-0, Kolozsvári Viitorul – Nyárádtői Unirea 2018 3-3 hosszabbítás után, büntetőkkel 12-13, Kiskrassói Voinţa – Resicabányai CSM 0-6, SC Popești-Leordeni – Gyurgyevói Astra 6-0 (félbeszakadt, miután az Astra a megengedettnél kevesebb játékossal maradt), Recolta Gheorghe Doja – CS Afumați 0-4, CS Blejoi – Bodzavásári Metalul 0-0 hosszabbítás után, büntetőkkel 5-4, Axiopolis Cernavodă – Agricola Borcea 3-1 hosszabbítás után, Viitorul Ianca – Dacia Unirea 1919 Brăila 5-0, Brassói SR Municipal – Székelyudvarhelyi FC 3-2,  Kézdivásárhelyi KSE – Foksányi CSM 2007 3-2, Bákói Dinamo – Bákói Aerostar 3-3 hosszabbítás után, büntetőkkel 5-6, Ştiinţa Miroslava – Sporting Juniorul Vaslui 5-0, Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 1-2, Viitorul Dărăbani – Botosáni Dante 3-0.