2024. june 30., Sunday

Hatodikként a Debrecenet idegenben tizenegyesekkel búcsúztató Ferencváros csatlakozott a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjének mezőnyéhez.

A bajnoki címvédő FTC az első félidő hajrájában kezezés miatt, a VAR segítségével megítélt 11-esből szerzett vezetést, a második játékrész elején azonban rögtön emberhátrányba került, mert Abena lerántotta a kapu felé meginduló Dominguest. A hajrához közeledve a Debrecen is büntetőhöz jutott, ugyancsak kezezés miatt, Bárány előbb hibázott, majd a kipattanót már berúgta. Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője közvetlenül a debreceniek egyenlítése után a 82. percben elvesztette a fejét, a játékvezetővel kiabált, sárga lapja pedig csak olaj volt a tűzre, visszafogni sem lehetett, ezért második sárgájával megkapta a piros lapot is. Ezek után odanyújtotta a kezét a játékvezetőnek, de visszahúzta, majd gúnyosan megtapsolta Karakó Ferencet.

A folytatásban nem változott az eredmény, hosszabbítás következett, amelyben már kevés érdemi esemény történt.

A tizenegyeseknél egyik ferencvárosi játékos sem hibázott, ugyanakkor Kocsis Dominik lövését kivédte Varga Ádám.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő: Újpest FC – Paksi FC 1-2 – hosszabbítás után, Szentlőrinc (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 1-5, Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 1-1 – 11-esekkel: 3-5, Tiszakécskei LC (NB II) – Kisvárda Master Good 0-3, Mezőörs KSE (megyei I.) – Vasas FC (NB II) 1-1 – 11-esekkel 4-5, HR-Rent Kozármisleny (NB II) – MTK Budapest 0-3, Veszprémi SC (NB III) – Kecskeméti TE 0-2, Diósgyőri VTK – Zalaegerszegi TE FC 4-2.

Kristoffer Zachariassen (b), a Ferencváros játékosának győztes gólja. Jobbra Megyeri Balázs, a Debrecen kapusa

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Abenát egy, Stankovicot két meccsre tiltották el

A magyar szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága pénteki ülésén a Ferencváros labdarúgócsapatának kiállított védőjét egy, vezetőedzőjét pedig két meccsre tiltotta el a MOL Magyar Kupában.

Az MLSZ honlapjának beszámolója szerint a szerdai, debreceni nyolcaddöntő 46. percében piros lapot kapó Myenty Abenának csak a diósgyőri negyeddöntőt kell kihagynia, Dejan Stankovic viszont továbbjutás esetén még az elődöntőben sem ülhet le a bajnoki címvédő kispadjára.

Slágermeccs a nyolc között: Diósgyőr – FTC

Még csütörtök este kisorsolták a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjének párosításait. A bajnoki címvédő Ferencváros a tavalyi kupagyőztes Zalaegerszeget búcsúztató Diósgyőr vendége lesz, míg Kisvárdára az MTK látogat. A versenyben maradt két másodosztályú együttes közül az NB II-ben listavezető Nyíregyháza a Kecskemétet, a Vasas pedig a Paksot kapta ellenfélnek.

A negyeddöntős mérkőzések hivatalos játéknapja április 3.