Szoboszlai Dominik úgy véli: a Liverpool szerda este ismét bizonyította eltökéltségét, amikor nehéz küzdelemből került ki győztesen a Sheffield United vendégeként a labdarúgó Premier League hétközi fordulójában.

A második helyen álló Liverpool a sereghajtó otthonából úgy hozta el a három pontot, hogy Virgil van Dijk nagyszerű kapáslövésével a 37. percben vezetést szerzett, majd a kiegyenlített játékot hozó mérkőzést a magyar válogatott csapatkapitánya döntötte el a 94.-ben: Darwin Núneztől kapta a labdát középen, üresen és higgadtan, magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba.

Három nappal korábban a Liverpool hazai pályán 2-3-as állásról fordított a hajrában a Fulham ellen. „Kemény küzdelem volt, mindenki láthatta kívülről is, de belülről még nehezebbnek érződött – idézte a magyar válogatott csapatkapitányát a Liverpool honlapja. – De mi csak hoztuk, ami tőlünk telt, és a végén meglett a három pont, ami a legfontosabb.”

Arra a felvetésre, hogy először sikerült a bajnokság során idegenben kapott gól nélküli meccset játszaniuk, úgy reagált, a kapus Caoimhin Kelleher jól végezte a dolgát, akárcsak a hátsó négyes „és talán az egész csapat”. „Együtt támadtunk, együtt védekeztünk, együtt harcoltunk – ez mutatja, mennyire akartuk (a győzelmet)” – jelentette ki.

A Liverpool egy héten belül harmadszor lépett pályára szombaton a PL-ben, amikor a Crystal Palace-hoz látogatott, és 0-1-ről fordítva

2-1-re nyert. „Őszintén szólva, úgy érzem, hogy akár már holnap is játszhatnánk, de valószínűleg nem lenne a legjobb ötlet, mert fáradtak lennénk” – fogalmazott Szoboszlai a szerdai meccs után. Meg is látszott csapata játékán, hogy nem voltak a legpihentebbek, az első félidőben ötlettelenül fociztak, majd szünet után gólt kaptak, és csak a hajrában sikerült megszerezniük a győztes találatot.

Fotó: Szoboszlai Dominik közösségi oldala

Döntetlent játszott a Real Madrid a Betis otthonában

A Real Madrid 1-1-et játszott a Real Betis otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, szombaton. A fővárosiak így egy pont előnnyel vezették a tabellát, de a második helyen álló Girona tegnap este lapzárta után lépett pályára a harmadik FC Barcelona vendégeként.

La Liga, 16. forduló: Real Betis – Real Madrid 1-1, Alavés – Las Palmas 0-1, Villarreal – Real Sociedad 0-3, Real Mallorca – Sevilla 1-0, Getafe – Valencia 1-0.

A szurkolók szerint Szalah volt az év legjobbja

A szurkolók szavazatai szerint Mohamed Szalah, Szoboszlai Dominik liverpooli csapattársa volt az év legjobbja az angol labdarúgó-bajnokságban.

A Futballszurkolók Szövetsége (FSA) által kiírt voksolás végeredményét múlt hétfőn este hirdették ki Londonban, ünnepélyes keretek között.

A Liverpool egyiptomi támadója 2018 és 2021 után harmadszor érdemelte ki az elismerést.

Marco Rossi a magyar válogatottságról tárgyalt Dárdai Mártonnal

Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar válogatottságról tárgyalt Dárdai Mártonnal, a másodosztályú Hertha BSC labdarúgójával, számolt be róla a Bild című német napilap.

A cikk szerint a szakvezető a helyszínen tekintette meg a berliniek legutóbbi bajnoki mérkőzését, amelyet 5-1-re megnyertek az SV Elversberg ellen. Ezután beszélt a német U21-es válogatott alapemberével, Dárdai Pál vezetőedző középső fiával, és elmondta neki: szeretné, ha a magyar felnőttválogatottban szerepelne.

A védekező középpályásként és középhátvádként is bevethető Dárdai Márton a Hertha egyik legjobbja ebben a szezonban, eddig mind a 15 meccsen játszott, kilenc alkalommal végig a pályán volt. Novemberben a Kickernek úgy nyilatkozott, még nem döntötte el, hogy magyar vagy német válogatott lesz-e.

Kerkez Milos 19. az idei Golden Boy-listán

A Bournemouth magyar válogatott játékosa a 19. helyen végzett a legjobb 21 éven aluli, Európában játszó labdarúgókat értékelő 2023-as Golden Boy-listán.

A sorrendről ötven elismert szakíró döntött, mindegyikük öt futballistára szavazhatott (10-7-5-3-1 pont). Ez alapján Jude Bellingham, a Real Madrid angol csatára győzött, a lehetséges 500 pontból 485-öt begyűjtve.

Az olasz Tuttosport által 2003-ban alapított díj történetében a nyáron a holland AZ Alkmaartól Angliába igazolt Kerkez a harmadik magyar labdarúgó, aki jelölt volt: 2020-ban Szoboszlai Dominik (ő végül a nyolcadik lett), míg 2009-ben Koman Vladimir szerepelt a listán.