Négygólos előnnyel utazott a teremlabdarúgó 2. liga döntőjének visszavágójára a Marosvásárhelyi CSM a Mausoleul Mărășești otthonába. A sokkal idősebb, fizikailag erősebb és minden hájjal megkent hazai játékosok pedig mindent elkövettek, hogy megfordítsák az eredményt, ha tehették, a játékvezetőket is becsapták, akik – tegyük hozzá – nem álltak a helyzet és a tét magaslatán. Nem állítjuk, hogy részrehajlóan, ám sok hibával fújtak, és a legnagyobb – majdnem végzetes – hibájukat a CSM ellen követték el, amikor négy perccel a vége előtt kiállították a csere nélküli Nagy Ferencet a marosvásárhelyi kapuból, teljesen vétlenül.

Akárcsak Marosvásárhelyen, a Mausoleul ezt a meccset is erősen kezdte, és a 2. percben Tudose duplázásából megszerezte a vezetést. Két perc alatt fordított azonban a CSM, előbb Mojzi talált be 10 méterről, majd Nagy Tamás fejezett be egy kombinációt. A labdát azonban nem igazán tudta tartani a marosvásárhelyi csapat. A házigazdák folyamatosan rohamoztak, ám a 15. percig nem sikerült újabb gólt szerezniük, ekkor viszont Nistor távoli lapos labdáját későn vette észre a marosvásárhelyi kapus. Egy perccel később Barbócz válaszolt, és ismét előnyhöz jutott a CSM. Ezt kétszer is növelhette volna tízméteresből (rendkívül durván játszottak a hazaiak, ennél több szabálytalanságuk is volt, ám nem mindeniket fújták be), de Nagy Tamás és Nagy Norbert is kihagyta. Mi több, az előnyt sem sikerült megőrizni a szünetig, hiszen a félidő vége előtt mindössze három másodperccel Tudose betalált egy szöglet után.

Az újrakezdést követően teljesen beszorult Kacsó Endre csapata, nemigen tudta megtartani a labdát, a házigazdák pedig hullámokban támadtak, de vagy pontatlanok voltak, vagy Nagy Ferenc védései akadályozták meg a gólt, egészen a 33. percig, amikor Crăciun lövésénél már tehetetlen volt a marosvásárhelyi kapus. Még mindig volt azonban három gól előny a hozott négyből, és a Mausoleul nem tűnt képesnek ennyit behozni. Egész a 36. percig, amikor Dima rávezette a kijövő Nagy Ferencre, aki megállt a hazai csatár előtt, utóbbi pedig, amikor látta, hogy hosszan vette át, szándékosan belebotlott az álló kapusba. A játékvezetők pedig – teljesen jogtalanul – kiállították a marosvásárhelyi hálóőrt. Tekintve, hogy teremfociban három gólt egy perc alatt is lehet lőni, különösen, hogy az első azonnal kézenfekvőnek tűnt az emberelőny következtében, hiszen a kapuba – csere híján – mezőnyjátékos (Nicola) állt be. Szinte hihetetlen azonban, hogy a CSM kapott gól nélkül védekezte ki a kétperces hátrányt, majd akár egyenlíthetett is volna. Végül az utolsó percben Tudose még egyszer bevette Nicola kapuját, ami kétgólos hazai sikert eredményezett, ám a CSM összesítésben két pluszgóllal megszerezte a 2. liga bajnoki címét. Szeptemberben pedig az 1. liga mezőnyében láthatjuk viszont…

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Futsal 2. liga, döntő, visszavágó: Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 5-3 (3-3), összesítésben: 7-9.

Mărășești, városi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Florin Macovei (Galac), Ovidiu Luca (Karácsonkő). Tartalék: Andrei Hornet (Brăila). Ellenőr: Sebastian Captan (Galac).

Gólszerzők: Tudose (2, 20., 40.), Nistor (15.), Crăciun (33.), illetve Mojzi (3.), Nagy T. (4.), Barbócz (16.).

Sárga lap: Crăciun (5.), Lupu (12.).

Kiállítva: Nagy F. (36.).

Mausoleul: Mihalache – Nistor, Lupu, Tudose, Crăciun (Strat, Magiaru, Grigoraș, Dima, Ducu).

Marosvásárhely: Nagy F. – Nagy T., Mojzi, Dobai, Nagy N. (Varga, Nicola, Ördögh, Papp, Văidean, Láposi, Bardócz).