2024. july 3., Wednesday

Győzelemmel zárta az idényt a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, ám már a Voluntari elleni mérkőzésen is látszott, hogy a közelgő bajnoki szünet előtt visszaesett a csapat formája, és ez ezúttal is érezhető volt. Az OSK azonban annyival jobb csapat az FCU-hoz képest, hogy így is nyerni tudott.

Az, hogy a kolozsváriak kezdték valamivel határozottabban a meccset, nem volt meglepő, hiszen a Sepsi OSK általában nehezebben melegedik be, azonban ezúttal nem csak beszorult a saját térfelére több percig, de helyzeteket is engedélyezett az ellenfélnek. Így a 16. percben Briceag jó pozícióban kapta a labdát, de elsiette a lövést, és 10 méterről oldalhálóba küldte, három perccel később pedig Chipciu átvétel nélküli 18 méteres lövése tette próbára Niczulyt. Ez mintha kicsit felrázta volna a házigazdákat, akit lassan átvették az irányítást a középpályán, és egyre veszélyesebbé váltak Iliev kapujára. A 23. percben Aganović élesen belőtte a labdát az ötösre, azonban Tudorie nem tudta lekezelni, a 30. percben viszont megszületett a vezető gól: egy szöglet után hatalmas kavarodás alakult ki a kolozsvári kapu előterében, és Păun közelről betalált (1-0).

A második félidő elején is irányító szerepben maradt az OSK, és az 50. percben Rondón remekül tette maga elé mellel hat méterre, majd – rúgott egy hatalmas lyukat. Egy perccel később azonban Rodriguez védők fölött érkező kényelmetlen passzát Tudoriénak sikerült átvennie, majd egy finom mozdulattal átlibbentette a kimozduló Iliev fölött a hálóba (2-0).

A kétgólos előny birtokában  túlságosan megnyugodott az OSK, és ismét jöttek a lehetőségek Niczuly kapujánál, bár Tudorie is kihagyott egy meccslabdát, amikor egyedül Ilievvel szemben csúnyán a kapu mellé csavart. A szentgyörgyi kapusnak viszont többször kellett közbeavatkoznia, Chipciu lövése az 57. percben különösen veszélyes volt, mégsem látszott képesnek a gólszerzésre az FCU. Hozzásegítette őket viszont Iulian Dima játékvezető egy vicces tizenegyessel (2-1), állítólag kezezésért, amit mi a visszajátszáskor sem láttunk, ő azonban videózás után igen. Talán élesebb a szeme a mienknél...

A büntetőből született szépítés után azonban ismét az OSK vette át a kezdeményezést, passzolgatással ölte az időt, és még két jó lehetőséget is kidolgozott: az egyiket Francisco Junior hagyta ki, aki betört a tizenhatos bal oldalán, de nem találta telibe lövéskor a labdát, majd a 87. percben Achahbar hat méterről fölé küldte.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a kolozsvári ultrák ismét kiviselték magukat, magyarellenes gyalázkodásaik miatt néhány percig állt a játék. Ehhez azonban már hozzászoktunk – bár nem kellene.

A labdarúgó Szuperligában téli szünet következik, de nem sokáig áll a bajnokság. Január harmadik hétvégéjén már ismét pályára lépnek a csapatok, ekkor a Sepsi OSK a Rapid 1923 otthonába látogat.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 21. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári FCU 2-1 (1-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Iulian Dima (Bukarest) – Mircea Orbuleț (Bukarest), George Neacșu (Câmpulung Muscel). Tartalék: Andrei Moroiță (Ploiești). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm.-Vâlcea). Videóbíró: Sebastian Colțescu (Bukarest). Segéd-videóbíró: Marius Maschidanu (Brăila).

Gólszerzők: Păun (30.), Tudorie (51.), illetve Thiam (75. – büntetőből) .

Sárga lap: Rodriguez (38), Păun (82.), Tudorie (83.), illetve Hofman (9.), Pires (77.), Bălan (60+3.), Romeo (90+5.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Tamás, Ispas, Aganović (74. Fr. Junior), Rodriguez (64. I. Gheorghe), Păun, Matei (74. Achahbar), Rondón (64. Šafranko), Tudorie (83. Bărbuț).

Kolozsvári FCU: Iliev – Vlădoiu (38. Romeo), Pițian, Ilie, Briceag, Pires, Simion (63. Remacle), Chipciu, Fülöp (46. Ely Fernandes, 63. Bălan), Hofman (38. Horșia), Thiam.

Szuperliga, 9. forduló: Bukaresti FCSB – Kolozsvári CFR 1907 0-1; 20. forduló: Kolozsvári FCU – Aradi UTA 0-0, Botosáni FC – Kolozsvári CFR 1907 1-1, Chindia Târgoviște – Bukaresti FCSB 0-2, Universitatea 1948 Craiova – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, CS Mioveni – CSU Craiova 0-1, Bukaresti Rapid 1923 – Petrolul 52 Ploiești 3-1; 21. forduló: FC Voluntari – Konstancai FCV Farul 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári FCU 2-1, CSU Craiova – Chindia Târgoviște 3-0, Campionii FC Argeș Pitești – CS Mioveni 2-2.

Szegeden győzött az MTK

Az MTK Budapest 3-1-re nyert a Szeged-Csanád GA vendégeként a magyar labdarúgó NB II 20. fordulójában.

A vendégcsapat a 13. percben szerzett vezetést, a 33. percben pedig már háromgólos előnyben volt. Az első félidőben visszafogott hazaiak a 35. percben szépítettek. A szünet után a Szeged fokozatosan került mezőnyfölénybe, de a kaput csak a hajrában veszélyeztette, viszont ugyanúgy nem tudott eredményes lenni, mint az ígéretes kontraakciók sorát vezető MTK.

A fővárosi alakulat győzelmével stabilizálta harmadik helyét a tabellán, és hárompontos előnyre tett szert a negyedik Szegeddel szemben.

A téli szünet után a bajnokság január 29-én folytatódik a 21. forduló mérkőzéseivel.

NB II, 20. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – MTK Budapest 1-3, Diósgyőri VTK – BFC Siófok 3-1, HR-Rent Kozármisleny – Soroksár SC 1-1, Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr 0-0, Dorogi FC – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-2, Békéscsaba 1912 Előre – Pécsi MFC 0-1, Budafoki MTE – FC Ajka 1-2, Credobus Mosonmagyaróvár – Tiszakécskei LC 0-1, Aqvital FC Csákvár – Szombathelyi Haladás 0-2, Nyíregyháza Spartacus FC – ETO FC Győr 0-2.

Az állás: 1. DVTK 43 pont, 2. PMFC 39, 3. MTK 38.