Legyőzte a második helyezett Kudzsirt a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportja felsőházi rájátszásának 4. fordulójában, ezzel öt pontra csökkentette a különbséget közvetlen riválisával szemben, és elméletileg behozhatóvá tette a különbséget öt fordulóval a zárás előtt.

Kiegyensúlyozott mérkőzést játszott a két csapat a nyárádtői pályán az első félidőben, a két kapu között megoszlottak a – nem túl gyakori – nagy helyzetek. A házigazdák kétszer is veszélyeztettek Hăjmășan révén. Először a 7. percben, amikor a hosszú sarokra tartó 8 méteres lövést Opric kiütötte, majd a 35. percben, amikor az Unirea 2018 játékosa jó pozícióból csúnyán fölé küldte. Kudzsir a 11. és a 17. percben került gólközelbe, a második volt nagyobb lehetőség, amikor az öt méterről fejelt labda súrolta a felső lécet. A félidő egyetlen találata azonban büntetőből született: a 33. percben Ndiesse rossz ütemben próbált felszabadítani, a csatár lábát találta el, és a tizenegyest Lupu védhetetlenül a léc alá vágta (0-1).

A meccset a félidő után fordították meg a hazaiak, akiknél nagyon jól állt játékba a sérült Hăjmășan helyett becserélt M. Codrea: alig néhány perccel később remekül kényszerítőzött Astafeijel, gyakorlatilag egyedül találta magát Oprickal szemben, és laposan a kapus alatt a hálóba küldte a labdát (1-1). Három perccel később 2-1-re módosult az eredmény: Toboșaru lecsapott egy kósza labdára, tőle Constantinescu kapta, akinek a lövését kiütötte a kapus, Astafei duplázása is elakadt Opricban, ám a mélyről érkező Dinu 18 méterről egyenesen a felső sarokba talált.

A hátrányba került Kudzsirnak nem volt ereje az újításra azzal együtt sem, hogy szinte húsz percet emberfölényben játszott, Toboșarut ugyanis a játékvezető, miután megszemlélte belépőjének nyomát Vlădia lábán (utóbbit le is kellett cserélni), kiállította. Ellenkezőleg: Nyárádtő még két nagyon jó lehetőséget hagyott ki. A 65. percben az üresen nekiiramodó Astafeit csak szabálytalanul tudták megállítani 18 méterre, a 75. percben pedig M. Codrea fordította volna az üresen maradt kapu felé, a labdába azonban még sikerült a védőknek beleérniük, amely így a kapu helyett szögletre pattant.

A következő hétvégén Nyárádtő a harmadik hazai mérkőzését játssza sorban, ezúttal a Kolozsvári Viitorul lesz a vendége. Győzelem esetén, illetve ha Kudzsir közben kikap az éllovas Vajdahunyadtól, tényleg izgalmassá válhat a hátramaradt négy forduló.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-1 (0-1)

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Robert Ciorbea (Barcaszentpéter) – Marian Tunsoiu (Újsinka), Emeric Tocai (Küküllőalmás). Ellenőr: Sorin Ciotlăuș (Déva), Traian Marcu (Nagyszeben).

Gólszerzők: M. Codrea (57.), Dinu (60.), illetve Lupu (34. – büntetőből).

Kiállítva: Toboșaru (73.).

Nyárádtő: Feier – Bîrsan (83. E. Codrea), Ndiesse, Vasiu, Bucur, Hăjmăşan (53. M. Codrea), Săvoaia (46. Dinu), Istrate, Toboşaru, Constantinescu, Astafei.

Metalurgistul: Opric – Rus, Vlădia (77. Dohotariu), Grozav, Vitinha, Cocan (67. Șaucă), Udrea, Boldea, Nicula, Selagea, Lupu.

3. liga, IX. csoport, rájátszás, 4. forduló:

* felsőház: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-1, Kolozsvári Viitorul – CS Vajdahunyad 0-2;

* alsóház: Gyulafehérvári Unirea 1924 – Szászrégeni CSM Avântul 3-3, Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Tordai Sticla Arieșul 5-3, CS Marosújvár – Kolozsvári Sănătatea 4-0; az állás: 1. Beszterce 31 pont, ...4. Szászrégen 22.