2024. september 29., Sunday

az ACS Marosvásárhely

Az újonc Balázsfalva vendége volt az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga ötödik fordulójában, amely azonban négy ponttal többet gyűjtött négy fordulóban, mint Mihai Ianc csapata. Így aztán várható volt, hogy nem lesz könnyű meccs. A fontos események a végjátékba sűrűsödtek össze, két góllal a bőségesen megítélt hosszabbítási percekben.

Jobban kezdett a marosvásárhelyi csapat, az első lehetőségeket Oltean hagyta ki a 15. és 21. percben, mindkétszer Pădurean kapus akadályozta meg a gólt. Ezt követően a házigazdáknak maradtak ki helyzeteik Cîrstean és Taifas révén.

A gól nélküli első félidő után a második játékrészben egyik fél sem hagyta érvényesülni a másikat, sokat állt a játék, rengeteget vitatkoztak a játékvezetővel a játékosok. Az események a 84. perc után gyorsultak fel, amikor a cserejátékosként beállt Toader megszerezte a vezetést a vendégeknek. Noha elvileg már csak néhány perc volt hátra, Balázsfalva nem adta fel, és a hosszabbítás ötödik percében egyenlített egy másik cserejátékos, Stănilă révén, aki Tătar beadását juttatta a kapuba. A marosvásárhelyiek nehezen viselték, hogy (gondolták ekkor) kicsúszik kezükből a meccs, és a lecserélt Trifan a kispadon megkapta a második sárga lapját. A pályán lévő kollégái azonban nem ezzel foglalkoztak, és a 90+9. percben a harmadik csere-

játékos, Gliga révén győztes gólt rúgtak. Ezúttal a balázsfalviakon volt a sor, hogy tiltakozzanak, szerintük ugyanis a gól lesből született. A 3. ligában azonban nincs VAR, a gól érvényes maradt, és két perccel később Victor Hurducaș nagyiklódi játékvezető lefújta a meccset.

Az ACS Marosvásárhely a következő fordulóban a másodosztályból kiesett, de a 3. ligában bukdácsoló Dési Unireát fogadja szombaton 15 órától.

3. liga, 7. csoport, 5. forduló: Balázsfalvi CIL – ACS Marosvásárhely 1-2 (0-0).

Balázsfalvi CIL Veza stadion. Vezette: Victor Hurducaș (Nagyiklód) – Marius Matica (Nagyvárad), Ludovic Zifceac (Nagyvárad). Tartalék: Radu Scrob (Gyulafehérvár). Ellenőr: Gabriel Bârjac (Zilah), Cristian Gîț (Déva).

Balázsfalva: Păduraru – Moldovan, Oprișor, Jica, Boldea, Taifas, Câmpean, Iaru, Magyari, Cioară, Cîrstean. Cserék: Agârbiceanu, Cîmpean, Cristea, Nicula, Olariu, Tomuța, Stănilă, V. Daniel, Tătar.

ACS Marosvásárhely: Vlasa – Rus, Milchiș, Negrea, Luca, Oltean, Trifan, Horșia, Todoran, R. Barstan, Namolovan. Cserék: Moga – Pataki, Coman, Mitra, Irimiás, Vidrăsan, Simon, Toader, Gliga.

Gólszerzők: Stănilă (90+5.) illetve Toader (84.), Gliga (90+9.).

Piros lap: Trifan (90+5.).

3. liga, 7. csoport, 5. forduló: Balázsfalvi CIL – ACS Marosvásárhely 1-2, Dési Unirea – Kudzsiri Metalurgistul 3-2, Gyulafehérvári CSM Unirea – ACS Medgyes 2022 0-0, Gloria 2018 Beszterce-Naszód – Szászrégeni CSM Avântul 6-0, Feketehalmi CSM – Gyulafehérvári CSU 0-1.

Az állás: 1. Medgyes 13 pont, 2. Gyulafehérvári CSM Unirea 12, 3. Beszterce 12, ...7. ACS Marosvásárhely 6, ...9. Szászrégen 3.