2024. june 30., Sunday

Noha aligha volt olyan megátalkodott szerencsejátékos, aki a marosvásárhelyi női kosárlabdacsapat győzelmére fogadott volna a Konstancai CSM CSU elleni második mérkőzésen a bajnoki negyeddöntő sorozatban, a házigazdák elég sokáig jól tartották magukat az alapszakasz győztese ellen. Utóbb azonban már képtelenek voltak feltartóztatni a tengerparti hengert. A vendégek 85:56-ra nyertek, és lezárták a negyeddöntős sorozatot.

Az egyik legjobb teljesítményt nyújtották az idényben a marosvásárhelyi női kosarasok a Konstancai CSM CSU elleni találkozón, a viszonylag nagy arányú vereség ellenére, azonban a két keret között óriási a különbség. Tudták ezt a mérkőzés előtt is, így minden teher nélkül léptek pályára, ami hozzájárulhatott ahhoz, hogy másfél negyeden át szorosan tartsák az eredményt. Igaz, Konstanca két kulcsjátékosát nem hozta el Marosvásárhelyre, Higgins és Živković is otthon maradt, játszott viszont az első meccsen pihentetett Gödri-Părău. Továbbá ahhoz, hogy az eredmény szorosabb maradjon, hozzájárult az is, hogy a vendégek az elején váratlanul pontatlanul dobtak. Amint azonban sikerült egy jelentősebb sorozatot elérniük, megtört az amúgy is nem túl erős marosvásárhelyi ellenállás. A CSM-nél három ifjúsági játékos is több lehetőséget kapott, Șchiopu 9, Mărcuș 5 ponttal járult hozzá a csapata pontjaihoz. A mérkőzés statisztikája azonban elsöprő konstancai fölényt mutat, különösen a távoli dobások tekintetében (11-26%) és az eladott labdák esetében (26-10).

A marosvásárhelyi városi sportklub az 5. helyért játszik a folytatásban, a Kolozsvári U elleni sorozat idegenben, március 29-én kezdődik, a Simon László Sportcsarnokban április 5-én lépnek pályára. Ez a sorozat is két győzelemig tart.

Fotó: Nagy Tibor

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM 56:85 (15-17, 16-26, 11-21, 14-21).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Amalia Marchiș (Kolozsvár), Vlad Sandu (Nagyszeben), Radu Ștefănescu (Kolozsvár). Ellenőr: Marius Hurgoi (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Bobar 14 pont, Lipovan 11 (1), Șchiopu 9, Ardelean 8, Chiș 6, Mărcuș 5 (1), Plavițu 2, Sólyom 1, Brefelean, Feiseș, Czimbalmos. Kispadon: Ciciovan.

Konstanca: Ghizilă 14 pont (2), Gödri-Părău 13, Jones 13 (1), Vaida 11, B. Fota 8 (1), Croitoru 7, Koizar 6, Irimia 5 (1), Podar 5 (1), D. Fota 3 (1).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés (két győzelemig tartó párharcok): Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM CSU 56:85 (0-2), Brassói CSTBv CSU Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 58-99 (0-2), Bukaresti Rapid – Aradi FCC Baschet UAV 52:64 (0-2), Kolozsvári CS Universitatea – CSM Târgoviște 48-63 (0-2).