Nem kezdődött jó előjelekkel az idény Marosvásárhely női labdarúgócsapata számára. Az első fordulóban sima 4-0-s (szünetben 2-0) vereséget szenvedett az újonc Beszterce-naszódi Gloria 2018 csapatától. Azonban nem ez az önmagában rossz hír. Azon túl, hogy maga a szakmai stáb ismerte el a sajtónyilvánosság előtt, hogy felkészületlenek a bajnokságra, az idénykezdetet megelőző fejlemények sem kedveznek a csapatnak.

Az idén először versenyengedély megszerzéséhez kötötték a női 1. ligás indulást, ennek következtében pedig mindössze nyolc csapat maradt a mezőnyben a tavalyi 12 helyett. A rajt előtt pedig bejelentették, hogy a férfibajnokság névadó szponzora a női pontvadászatot is támogatja, így Szuperligává keresztelték át a sorozatot. A Ladies (amely éppen a licenckövetelmények miatt szerepel ismét ezen a néven) hosszú ideig küszködött a kiírási feltételek teljesítésével, azért nem is tudott rendesen felkészülni a bajnokságra. A szövetség pedig úgy döntött, hogy nem növeli vissza 12-re vagy legalább 10-re a következő bajnokságban a mezőnyt, a nyolcból egy csapat biztosan kiesik, egy további pedig osztályozót játszik. Márpedig a marosvásárhelyi csapat a 12-es mezőnyben jó eséllyel meg tudott volna kapaszkodni, a nyolcasban azonban roppant nehéz lesz.

Hogy milyen nehéz, ezt már az első forduló megmutatta. Az újonc Gloria 2018 végig uralta a mérkőzést, négy gólt lőtt, és több helyzetet kihagyott, Grecu néhány nagy védést mutatott be. Miközben a Ladiesnek egyetlen komolyabb lehetősége volt, a 74. percben, 0-3-as állásnál, Bățagă (korábban Gorea) vitte rá egyedül a felezővonaltól, a lövését azonban szögletre ütötte a besztercei kapuban álló Salamon. Talán a folyamatos védekezésre kényszerülés frusztrációja jött ki az 54. percben Bíró Annán, az előző idény leggólerősebb játékosán, aki, miután ellenfele a mezénél visszarántotta, hogy megakadályozzon egy támadást, visszakézből egy hatalmas sallert osztott ki neki, ami – sajnos – piros laphoz vezetett, és minimálisan kétfordulós eltiltást is eredményez.

A bajnokság egyébként egy elhalasztott mérkőzéssel kezdődött: a Resicabányáról Nagykomlósra költözött Banat Girls autóbusza a múlt héten közlekedési balesetet szenvedett, amelyben a csapat öt játékosa megsérült, így kérésükre a szövetség elnapolta a Kolozsvári U elleni találkozójukat.

A Ladies szeptember 3-án hazai pályán játssza a következő mérkőzést, amikor az elmúlt évad ezüstérmese, a Temesvári Politehnica lesz az ellenfél a víkendtelepi pályán.

Női labdarúgó Szuperliga, 1. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Marosvásárhelyi Ladies 4-0, Temesvári Politehnica – FK Csíkszereda 3-1, CSM Alexandria – Konstancai Farul 0-5. A Nagykom-
lósi Banat Girls – Kolozsvári FCU mérkőzést elhalasztották.