2024. july 1., Monday

Az előző idényben ezüstérmes Kecskemét kétgólos vereséget szenvedett a Diósgyőr vendégeként a magyar labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

Az első 20 percben egyértelműen a hazaiak voltak jobbak, akik ebben a periódusban kézben tartották a meccset, ennek megfelelően a játék képe az ő akaratuk szerint alakult. A DVTK 17 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, miközben a vendégek csak keresték a saját játékukat, és védekezésben nem tudták útját állni a hazaiaknak. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a meccs, de a Kecskemét változatlanul nem tudott eljutni még a szépítésig sem. A vendégek előtt nem igazán adódott komoly gólszerzési lehetőség, a Diósgyőr viszont akár három vagy négy góllal is vezethetett volna a szünetben.

Fordulás után a kettős cserével felfrissített kecskemétieknek változatlanul a védekezéssel kellett törődniük, majd miután rendezték a soraikat, valamelyest átvették az irányítást, és több veszélyes akciót is vezettek. A diósgyőri kapuban ugyanakkor magabiztos maradt Ogyincov, aki nemegyszer avatkozott közbe remekül. A hazaiak aztán egy szép támadást góllal fejeztek be, így háromgólos előnyre tettek szert, ezzel pedig gyakorlatilag eldöntötték a meccset. A Kecskemét igyekezett szépíteni, ami végül büntetőből sikerült, de a találkozó összképe alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt volt.

A miskolci együttesnek hazai pályán ez volt sorozatban a harmadik sikere a bajnokságban, míg a KTE egymás után negyedszer kapott ki az élvonalban.

NB I, 8. forduló: Diósgyőri VTK – Kecskeméti TE 3-1 (2-0).

Miskolc, 7292 néző, vezette: Káprály.

DVTK: Ogyincov – Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen – Holdampf (80. Bényei), Vallejo, Vancas (73. Klimovics) – Pernambuco (80. Jurek), Edomwonyi (22. Jurina), Lukács (73. Acolatse).

Kecskemét: Varga B. – Iyinbor (55. Nagy O.), Belényesi, Szalai G. (82. Katona) – Szűcs, Vágó (73. Meszhi), Zsótér, Szuhodovszki, Zeke (46. Leoni) – Pálinkás (46. Szendrei), Horváth K.

Gólszerzők: Vancas (9., 11-esből), Gera (17.), Jurina (70.), illetve Horváth K. (86., 11-esből).

Sárga lap: Zeke (8.), Belényesi (36.), Szalai G. (50.).

* NB I, 8. forduló: Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 3-1, Diósgyőri VTK – Kecskeméti TE 3-1.

* NB II, 10. forduló: Vasas FC – Aqvital FC Csákvár 1-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Budapest Honvéd 1-0, FC Ajka – BVSC-Zugló 0-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – HR-Rent Kozármisleny 1-0, Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás 0-1, Gyirmót FC Győr – BFC Siófok 1-0, Credobus Mosonmagyaróvár – Tiszakécskei LC 0-2, Soroksár SC – ETO FC Győr 1-3. Az élcsoport: 1. Győr 22 pont (7 győzelem), 2. Nyíregyháza 19/9 mérkőzés (5), 3. Vasas 18 (5), 4. Kozármisleny 17 (5, 15-10), 5. Budafok 17 (5, 12-9).

* Szuperliga, 11. forduló: CSU Craiova – Botosáni FC 5-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Bukaresti Rapid 1923 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Universitatea 1948 Craiova 2-0. Az élcsoport: 1. FCSB 25 pont/10 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 1907 22/10, 3. CSU Craiova 21/11.

* Románia-kupa, B csoport, 1. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Kolozsvári FCU 1-3, CSM Alexandria – Kolozsvári CFR1907 1-3, Botosáni FC – Bukaresti Rapid 1923 1-3.