2024. july 2., Tuesday

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg 1-0-s vereséget szenvedett a Juventus otthonában csütörtökön a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A magyar válogatott támadó kezdőként kapott lehetőséget, az 59. percben lecserélték. A találkozó egyetlen gólját a torinóiak világbajnok argentin játékosa, Ángel Di María szerezte fejjel, ő az előző körben a Nantes ellen mesterhármast szerzett.

Szintén vereséget szenvedett a Szalai Attilával felálló Fenerbahce: a török együttes a hatszoros EL-győztes spanyol Sevilla otthonában kapott ki 2-0-ra.

Az Európa-konferencialigában az AEK Larnaca hazai környezetben 2-0-s vereséget szenvedett a West Ham Unitedtől. A ciprusi csapatban Nikolics Nemanja az 59. percben csereként lépett pályára, míg Gyurcsó Ádám sérülés miatt ezúttal sem volt a keretben.

* Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések: Sevilla (spanyol) – Fenerbahce (török) 2-0 (0-0), Juventus (olasz) – Freiburg (német) 1-0 (0-0), Manchester United (angol) – Real Betis (spanyol) 4-1 (1-1), Sahtar Donyeck (ukrán) – Feyenoord (holland) 1-1 (0-0), Union Berlin (német) – Union Saint-Gilloise (belga) 3-3 (1-1), Sporting Lisszabon (portugál) – Arsenal (angol) 2-2 (1-1), AS Roma (olasz) – Real Sociedad (spanyol) 2-0 (1-0), Bayer Leverkusen (német) – FERENCVÁROSI TC 2-0 (1-0).

* Konferencia-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések: AEK Larnaca (ciprusi) – West Ham United (angol) 0-2 (0-2), Sheriff Tiraspol (moldovai) – Nice (francia) 0-1 (0-1), RSC Anderlecht (belga) – Villarreal (spanyol) 1-1 (0-1), Basel (svájci) – Slovan Pozsony (szlovák) 2-2 (2-1), Fiorentina (olasz) – Sivasspor (török) 1-0 (0-0), Lech Poznan (lengyel) – Djurgarden (svéd) 2-0 (1-0), Gent (belga) – Basaksehir (török) 1-1 (1-1).