Debrecen hátrányból fordítva 2-1-re nyert a Zalaegerszeg vendégeként a magyar labdarúgó NB I 14. fordulójának szombati játéknapján. A múlt hétfőn kinevezett Márton Gábor így vereséggel tért vissza a kék-fehérekhez, akiknél 2020-ban már volt vezetőedző.

A Debrecen többet birtokolta a labdát, de mezőnyfölénye meddőnek bizonyult, helyzetek ugyanis nem alakultak ki. Az első kaput eltaláló lövésre több mint húsz percet kellett várni. A Zalaegerszeg az edzőváltás után elsősorban a stabilitásra és a biztonságra helyezte a hangsúlyt, gyors ellentámadásokkal próbálkozott, de ezek többsége nem jutott el a vendégek kapujáig. A szórványos hazai akciók egyikéből aztán Croizet betalált, így kissé váratlanul a kék-fehérek vonulhattak előnnyel a szünetre.

A játék képe a térfélcserét követően sem változott: ugyan irányított a Debrecen, de helyzetei továbbra sem voltak a szervezetten futballozó ZTE ellen. A hazaiak védelmét aztán egyéni akció törte fel, Dzsudzsák szlalomozott át a védők között, majd közelről kilőtte a bal alsó sarkot. Bő tíz perccel később Oliveira beadása után a menteni igyekvő Várkonyi a saját kapujába lőtt. Innentől a zalaiak ugyan próbálták felpörgetni a játékot, de amíg a Debrecennek kétszer is sikerült a meddő mezőnyfölényből betalálnia, addig a kék-fehéreknek nem, mert lövéseik rendre elkerülték a kaput.

NB I, 14. forduló: ZTE FC – Debreceni VSC 1-2 (1-0).

Zalaegerszeg, 1914 néző, vezette: Andó-Szabó.

ZTE FC: Dombó – Várkonyi, Evangelu, Bedi – Lesjak (Huszti, 80.), Mance (Spoljaric, 80.), Sankovic (Szalay Sz., 88.), Csóka – Croizet – Németh D. (Mim, 69.), Sajbán (Ubochioma, 80.).

Debreceni VSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi (Mojzis, 83.) – Loncar, Manrique – Vajda (46. Oliveira), Dzsudzsák (83. Romancsuk), Domingues (73. Szécsi) – Bárány (90. Tuboly).

Gólszerzők: Croizet (39.), illetve Dzsudzsák (56.), Várkonyi (68., öngól).

Sárga lap: Mance (27.), Evangelu (45.), illetve Bárány (34.), Vajda B. (44.), Oliveira (90+4.).

NB I, 14. forduló: Kisvárda Master Good – MTK Budapest 3-1, ZTE FC – Debreceni VSC 1-2, Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 4-0.

Fotó: DVSC

Rengetegen érdeklődnek Varga Barnabás iránt

Rengeteg megkeresést kapott a magyar labdarúgó-válogatott és a Ferencváros csatára, Varga Barnabás. „Idei teljesítménye alapján nem csoda, hogy Ázsiából, Európából és Amerikából is érdeklődnek iránta. Jelenleg azonban nincs aktualitása a csapatváltásnak, mert jól érzi magát a Ferencvárosban” – közölte a támadó menedzsere, Paunoch Péter.

Schäfer visszatért, pontot szerzett az Union

Súlyos sérülését követően visszatért a pályára Schäfer András, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Union Berlin magyar középpályása, csapata pedig a 88. percben mentett pontot az Augsburg ellen a 12. fordulóban.
A 24 éves futballista legutóbb májusban a Freiburg ellen játszott a Bundesligában, most csereként a 67. perctől erősítette a fővárosi együttest, amely sorozatban kilenc vereség után szerzett pontot az élvonalban az 1-1-re végződött összecsapáson. Ez volt egyébiránt az Union múlt szerdán ideiglenesen kinevezett új vezetőedzőjének, Marco Groténak az első meccse a csapattal.