2024. june 30., Sunday

A Sepsi SIC otthonában elszenvedett kétgólos vereséggel fejezte be az alapszakaszt a teremlabdarúgó 1. ligában a városi sportklub. Noha az eredmény szoros mérkőzésről árulkodik (és ez a mezőnyben így is volt), a hazaiak győzelme nemigen forgott veszélyben, hiszen a marosvásárhelyiek mindkét félidő elején gyors gólokat kaptak, aztán pedig csak akkor válaszoltak, amikor már nem volt valós esélyük. Jegyezzük meg, hogy a csapatból többen hiányoztak, és Cosmin Gherman vezetőedző sem volt jelen a kispadon, a csapatot Kovács János másoedző dirigálta. Márpedig ebben a sportágban sokkal nagyobb mértékben számít az edző hiánya, mint például a nagypályás fociban.

Mint említettük, a hazaiak nagyon gyorsan, már a második percben vezetéshez jutottak, s az előnyt a 4. percben növelték, amikor a támadásba feljött Tătar kapus megpróbálta visszarántani az üres kapura törő gólszerzőt, de a találatot nem tudta megakadályozni, ráadásul sárgát is kapott. A marosvásárhelyiek támadójátéka továbbra is akadozott, a védekezésben pedig nagy hibákat követtek el, így a 7. percben Mánya háromra növelte a hazai előnyt, a 12. percben pedig Tătar már negyedszerre vehette ki a labdát a hálóból. A szépítés a 16. percben jött össze Barbócz tízmétereséből, miután a hazaiaknak kigyűlt a hatodik csapathibájuk. Néhány másodperccel a szünet előtt Chertes is betalált, reményt ébresztve a második félidőre.

A folytatás azonban ismét a Sepsi SIC-nek jött ki jobban, s a 23. percben, néhány másodperces különbséggel két gólt is szereztek védelmi szarvashibákat követően, a 25. percben pedig Mánya emelte a kapuba Tătaron át a labdát. Tíz percen át iszapbirkózás folyt a középpályán, de újabb találatot ismét a házigazdák szereztek a 35. percben. Aztán váratlanul szorossá vált az eredmény, pedig Barbócz a 37. percben kihagyott egy tízméterest. Ezt azonban újabb követte, és azt Tătar bevágta. A mérkőzés utolsó 38 másodpercében pedig a CSM három gólt is lőtt, előbb Barbócz, majd kétszer Láposi révén, utóbbit négy másodperccel a végső dudaszó előtt.

A bajnokságban a rájátszás következik, a marosvásárhelyi együttes az alsóházban, az 5-10. helyezettek között folytatja. Itt újabb bajnoki kör következik, mindenki mindenkivel, de csak egyszer. Az alapszakasz pontszámát magukkal viszik a csapatok. Az utolsó forduló után 10. helyen álló csapat kiesik az 1. ligából. A CSM jelenleg 12 ponttal a 8. helyen áll, és március 10-én 17 órától a Bodzavásári Luceafărul otthonában kezdi a play-outot.

Teremlabdarúgó 1. liga, 18. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi CSM 8-6 (4-2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Vezette: Florin Macovei (Galac), Dragoș Mocanu (Brăila). Tartalék: Robert Ciorbea (Barcaszentpéter). Ellenőr: Ilie Șandru (Pitești).

Marosvásárhely: Tătar – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Butiurca (Chertes, Varga, Curticăpean, Láposi, Pogăcean).

A CSM gólszerzői:  Barbócz (16. – tízméteres, 40.), Chertes (20.), Tătar (37. – tízméteres), Láposi (40., 40.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 18. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi CSM 8-6, Székelyudvarhelyi FK – Mausoleul Mărășești 7-2, Dévai CSM – Bodzavásári Luceafărul 9-0, Simándi Șoimii – Dévai West 6-2, Galaci United – Temesvári CFR 4-3.