2024. june 30., Sunday

* Újabb vereséget szenvedett a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata a Nemzeti Liga középszakaszában, zsinórban a harmadikat. A 23. bajnoki fordulóban, csütörtök este a vendég CSO Voluntari 92-74-re nyert a Simon László sportcsarnokban. A marosvásárhelyi együttes hatodik a felsőházi tabellán és a következő fordulóban, pénteken a román bajnoki idényben még veretlen Kolozsvári U-BT vendége lesz.

* Másodosztályú ellenféltől kapott ki a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata a Románia-kupában. A bajnoki vereségek után így a második számú hazai sorozatban sem sikerült javítani, s bár a szerencse az alakulat mellé szegődött, hiszen játék nélkül jutott a nyolc közé, ahol egy kategóriával lejjebb rangsorolt ellenfelet kapott, így sem tudott elődöntőbe jutni, az Alexandria jobbnak bizonyult, és 78-69-re nyert.

* Szettet sem nyert, úgy kapott ki a CSU Medicina Brassóban, a női röplabda-bajnokság 21. fordulójában. Az eredmény 3:0. A mérkőzésnek nem volt tétje, egyik csapat sem tudott már változtatni helyezésén a rájátszás előtt, inkább egyfajta felkészülési lehetőségnek számított a bajnokság második részére, amikor a marosvásárhelyiek a kiesés elkerüléséért játszanak majd.

* A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma–1-es Szaúdi Nagydíjon Dzsiddában. A Red Bull kettős győzelmet ünnepelhetett, Verstappen mögött ugyanis csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként, míg a dobogó alsó fokára Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője állhatott fel. A vb két hét múlva, az Ausztrál Nagydíjjal folytatódik Melbourne-ben.

Fotó: Nagy Tibor