Az immár kieső helyen tanyázó szászrégeniek kispadjára két hete új vezetőedző érkezett a besztercei származású Sandu Borș személyében. Miután az elmúlt játéknapon nehezen maradt alul az éllovas Beszterce-naszódi Gloria 2018 otthonában, a CSM Avântul ezúttal a tabella második helyezettjének nyújtott elismerésre méltó replikát.

A hazaiak már a 4. percben veszélyeztettek, amikor Potor bal oldali, jól eltalált lövése a bal alsó kapufával találkozott, majd öt perccel később vezetéshez is jutottak, miután Murar magabiztosan értékesítette az Avram kezezéséért megítélt büntetőt: 1-0. A gólszerzést követően az összecsapást továbbra is a házigazdák uralták. Sandu Borș tanítványainak játékában volt elképzelés, magabiztosan és ugyanakkor pontosan adogattak, olykor látványos támadásokat vezettek, ám maradt az óriási és örökös gond: a góllövés próblémája… A vendégek, noha nem játszottak valami sziporkázóan, két-három jól összekötött, veszélyes akciót vezettek. Az egyik ilyen támadásnál, a 28. percben kiegyenlítették az állást: ekkor Bucin kapuvédő Rotar bal oldali beadásánál kissé határozatlanul mozdult ki, s ezt kihasználva Tineiu mintegy 10 méterről az üres kapuba továbbított: 1-1.

A 33. percben a szászrégeniek Suciu révén kecsegtető gólhelyzetbe kerültek, ám a fiatal középhátvéd közeli lövése célt tévesztett, majd az első játékrész hajrájában a nagyon aktív Potor jó szögből jócskán fölélőtt (42.).

Annak ellenére, hogy a második félidőben a helyenként nehéz talajú pálya nem befolyásolta számottevően a találkozó ritmusát, az első tizenöt percben nem adódtak említésre érdemleges gólszerzési lehetőségek. A játékidő túlnyomó részében az Avântul kezdeményezett, ám nem sikerült igazi gólveszélyt teremtenie a mindössze 17 éves Blaga kapujának előterében.

Az 59. percben Potor ígéretes pozícióból mellélőtt, majd öt perc elteltével veszélyes bal oldali beadása elsuhant a vendégkapu előtt. A 73. percben a medgyesiek hatalmas gólhelyzetet hagytak ki Bîrsan révén, aki a kaputól mindössze 4 méterről a bal kapufa mellé lőtt! A mérkőzés felpezsdült a hajrában: a 80. percben Panga jó szögből mellégurított, majd a túloldalon a 84. percben egy lövéssorozat után Trif próbálkozása nem találta el Bucin kapuját. A hazaiak ezután két alkalommal is nagyon közel álltak a győzelem megszerzéséhez: a 85. percben egy bal oldali beadást követően Bujor–Panga volt a labda útja, ám utóbbi pár méterről leadott lövése a kapufán csattant, majd a 90+3. percben Bujor közelről erőtlenül fejelt Blaga kapujára.

A régeniek két újabb értékes bajnoki pontot veszítettek hazai környezetben, s annak ellenére, hogy a labdarúgók soraiban rég nem látott küzdőszellemet tapasztaltunk, a teljesítmény pedig eléggé színvonalasnak volt mondható, a frissen kinevezett Sandu Borș gárdája a bajnoki pontvadászat feléhez közeledve kieső helyet foglal el. Noha a csapat már évek óta a harmadosztály szintjén vergődik, amióta a rájátszásos játékrendszert alkalmazzák, tizenkét forduló után a CSM Avântulnak még nem volt ennyire gyenge mérlege.

3. liga, IX. csoport, 12. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Medgyesi ACS 2022 1-1 (1-1).

Szászrégen, Avântul-pálya, változékony idő, mintegy 200 néző. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – George Suciu (Aranyosgyéres), Luca Căpîlnă (Dés). Ellenőr: Somolyák István (Székelyudvarhely), Sergiu Neichi (Szatmárnémeti).

Szászrégeni CSM Avântul: Bucin – Bugnar, Suciu (74. Bujor), Merdariu, Truța, Dan, S. Luca, Potor (46. Panga, 86. Bucur), Boni, (46. Chirlejan), Murar, Ghiță.

Medgyesi ACS: Blaga – Maxim, Avram, Vlad, Trif, Stan (75. Covaci), Hanzu, Rotar, (65. Bîrsan), Tineiu, Tala, Cristean (80. Ursu).

Gólszerzők: Ad. Murar (9. – büntetőből), illetve C. Tineiu (28.).