2024. july 2., Tuesday

Elvileg erősebb ellenféllel találkozott a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Marosvásárhelyi CSM kosárlabdacsapata, amelynek jó esélye van arra is, hogy ott legyen az 1. liga döntő tornáján.

Az Agronomia ellen azonban nyoma sem volt a kiegyensúlyozottságnak, az örömkosárlabdát játszó megyeszékhelyiek az elejétől a végéig uralták a fővárosiak elleni meccset. Pedig hiányzott a csapatból Ross-Miller, és nem lépett pályára a közelmúltban igazolt Coste sem, hisz egyikük sem volt a keretben, amikor eredetileg kellett volna a mérkőzést játszani. Érezhető volt azonban, hogy valamivel komolyabban veszik a meccset a fiúk, mint az előzőeket, nemcsak azért, mert erősebb ellenállásra számítottak, de azért is, mert rövidesen következnek a rangadók az ellenlábasok ellen a feljutásért zajló küzdelemben, és lassan ráhangolódnának ezekre.

A találkozót gyakorlatilag az első percek hajrájával eldöntötte a CSM, amelynek hosszú ideig egyetlen kimaradt támadása sem volt. Ráadásul már az elején – apropó, összpontosítás! – nagyon megtömték triplákkal az ellenfél kosarát, egy adott pillanatban 7/9 volt a mutató, a végéig pedig 15 hármast dobtak a házigazdák, kereken 50%-os mutatóval. Ugyanakkor a védelemben minden bizonnyal már a Laguna és a Știința elleni mérkőzésekre gyakoroltak, mert nagyon hatékonyan gátolták meg az ellenfelet, hogy könnyű dobópozícióba jusson.

Természetesen azért ezen a meccsen sem lehet feltétlenül egyenletes teljesítményről beszélni, hiszen a második negyed közepe tájától lankadt egy kicsit a figyelem, és egyes játékosok már nem tudták teljesen komolyan venni a meccset. Ez ekkora fölénynél valahol érthető is. Ám mások, mint Șolopa vagy Martinić, amíg pályán voltak, nem kímélték az ellenfelet, Sánta Szabolcs pedig mindössze 20 percnyi játékkal is összehozott egy dupla duplát, 15 ponttal és 12 lepattanóval.

A marosvásárhelyi csapatnak a két rangadó előtt vasárnap még egy mérkőzése van, 18 órától a Nagyváradi CSM második csapatát fogadja, ami jó főpróbának ígérkezik az igazán fontos próbatételek előtt.

Kosárlabda 1. liga, elmaradt mérkőzés a 11. fordulóból: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti Agronomia 106:47 (35-10, 21-16, 27-9, 23-12)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Csíki Zsolt (Marosvásárhely), Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós), Angel Crișan (Kolozsvár).

Marosvásárhelyi CSM: Șolopa 22 pont (2), Martinić 18 (4), Sánta 15, Engi-Rosenfeld 12 (4), Borșa 11, Steff 9 (3), Szilveszter 5 (1), Kiss 5 (1), Mureșan 4, Nistor 3, Tălmăcean 2, Györki.

Agronomia: Oprea 13 pont (2), Stoicescu 8 (2), Lazăr 8, Stănescu 6 (1), Buligescu 5 (1), Schell 5 (1), Vilcinschi.

Kosárlabda 1. liga, 11. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti Agronomia 106:47; 17. forduló: Bukaresti NN Ulisse – Jászvásári Politehnica 42:69, CSU Craiova – Bukaresti Agronomia 57:68.

Fotó: a CSM honlapja