2024. july 21., Sunday

A Sepsi OSK-nak szlovén, az FCSB-nek grúz ellenfele lesz a labdarúgó-Európa-konferencialiga második selejtezőkörében, derült ki a kvalifikáció első fordulójának zárultával.

A székelyföldi alakulat az Olimpija Ljubljanával került össze, amely a hazai pályás 1-1 után hosszabbítást követően 2-1-re nyert a Differdange 03 otthonában. A luxemburgi alakulat viszonylag hamar vezetést szerzett (Juan Bedouret révén, a 9. percben), a szlovénok a hajrában egyenlítettek (Agustin Doffo, 80.), míg a győztes találatot a második hosszabbítás-félidőben lőtte az Olimpija horvát csatára, Goran Milovic. Megjegyzendő, hogy a házigazdák a 84. percben emberhátrányba kerültek Ouwo Moussa Maazout kiállítása következtében.

A Sepsi OSK a párharc első mérkőzését hazai pályán játssza, július 21-én 21 órától.

Az FCSB az FC Saburtalo pályáján mutatkozik be a harmadik számú európai kupasorozatban, csütörtökön 19 órától. A grúziai együttes, miután hazai pályán 1-0-ra kikapott az FK Partizani együttesétől, Tiranában 1-0-ra nyert, a tizenegyespárbajban pedig 5-4-re kerekedett felül.

A második selejtezőkörben kapcsolódik be az Európa-konferencialigába Románia két másik csapata: a CSU Craiova az albán Vllaznia Shkoderrel (július 21., idegenben, 22.00 órától) játszik, a Bajnokok Ligája-selejtezőből kiesett Kolozsvári CFR 1907 pedig az andorrai Inter Club d’Escaldes (július 21., hazai pályán, 20.30) gárdáját fogadja.

A magyar csapatok közül a MOL Fehérvár az azeri Gabalával, a Kisvárda Master Good a kazah Kajrat Almatival, a Puskás Akadémia pedig a portugál Vitória SC csapatával találkozik a labdarúgó-Európa-konferencialga selejtezőjének második fordulójában. A Fehérvár hazai pályán, 20 órakor kezdi a párharcot, a Kisvárda (17 órától) és a Puskás Akadémia (22.30) idegenben játszik először.

Az Olimpija Ljubljana háromszéki vendégjátékának beharangozója a Sepsi OSK közösségi oldalán

Sima DAC-győzelem Belfastban, irány a Feröer szigetek

A Dunaszerdahely a hazai siker után idegenben is legyőzte a Cliftonville együttesét, és 5-1-es összesítéssel továbbjutott az Európa-konferencialiga selejtezőjének 2. fordulójába, ahol a feröeri Vikingur vár rá. A DAC edzője, Adrian Guľa szerint egyáltalán nem volt könnyű a visszavágó mérkőzés, főleg mert a megszokottnál valamivel szűkebb pályán játszottak. Emellett sok fontos játékosukat is nélkülözniük kellett, és reméli, hogy a következő körben már játékba vethetők lesznek ők is.

Labdarúgó-Európa-konferencialiga, selejtező, 1. forduló, visszavágó: Drita (koszovói) – Inter Turku (Finnország) 3-0 (az első mérkőzésen 0-1), FK Liepaja (lett) – Gjilani (koszovói) 3-1 (0-1), Akademija Pandev (észak-macedón) – Lechia Gdansk (lengyel) 1-2 (1-4), College Europe (gibraltári) – Vikingur (feröeri) 1-2 (0-1), Ararat Jereván (örmény) – Shkendija 79 (észak-macedón) 2-2 (0-2), FK Tuzla City (bosnyák) – Tre Penne (San Marinó-i) 6-0 (2-0), Paide Linnameeskond (észt) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 1-2, hosszabbítás után 6-5, a büntetőpárbajban (3-2), SJK Seinaejoki (finn) – Flora Tallinn (észt) 4-2, hosszabbítás után (0-1), Milsami Orhei (moldovai) – FK Panevezys (litván) 2-0 (0-0), Kauno Zalgiris (litván) – Rózsahegy (szlovákiai) 0-0 (0-2), Atletic Club d’Escaldes (Andorra) – Gzira United (máltai) 0-1, hosszabbítás után (az első mérkőzésen 1-1), B36 Torshavn (feröeri) – Borac Banja Luka (bosnyák) 3-1 hosszabbítás után; 4-3, a büntetőpárbajban (0-2), Dila Gori (grúz) – KuPS Kuopio (finn) 0-0 (0-2), Petrocub Hincești (moldovai) – Floriana FC (máltai) 1-0 (0-0), Riga FC (lett) – Derry City (északír) 2-0 (2-0), Newtown (walesi) – HB Torshavn (feröeri) 2-1, hosszabbítás után 4-2, a büntetőpárbajban (0-1), Differdange 03 (luxemburgi) – Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-2 (1-1), Hamrun Spartans (máltai) – Alaskert (örmény) 4-1 (0-1), KF Llapi (koszovói) – Buducnost Podgorica (montenegrói) 2-2 (0-2), NS Mura (szlovén) – FC Sfîntul Gheorghe (moldovai) 2-1 (2-1), Partizani Tirana (albán) – FC Saburtalo Tbiliszi (Grúzia) 0-1, hosszabbítás után 4-5, a büntetőpárbajban (1-0), Sligo Rovers (ír) – Bala Town (walesi) 0-1, hosszabbítás után 4-3, a büntetőpárbajban (2-1), KR Reykjavík (izlandi) – Pogon Szczecin (lengyel) 1-0 (1-4), Decic (montenegrói) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 1-2 (1-1), Larne (északír) – Saint Joseph’s FC (gibraltári) 0-1 (0-0), Tre Fiori (San Marinó-i) – CS Fola Esch (luxemburgi) 3-1 (1-0), Iskra (montenegrói) – Laci (albán) 0-1 (0-0), Cliftonville (északír) – DAC (szlovákiai) 0-3 (1-2), Crusaders (északír) – FCB Magpies (gibraltári) 3-1 (1-2), Breidablik (izlandi) – Santa Coloma (andorrai) 4-1 (1-0).