A magyar férfikézilabda-válogatott végig vezetve 35-27-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörének első fordulójában, csütörtökön Kristianstadban.

Az irányítók és az átlövők Bánhidi Bence fizikai fölényére alapoztak támadásban, és számításaik remekül beváltak. Bár több hiba is csúszott a magyarok támadójátékába, a védekezés jól működött, ennek köszönhetően a kilencedik percben már 6-2 volt az állás. Látszott, hogy a csapat alaposan felkészült az ellenfélre, és egy átmeneti megtorpanás után már 12-7-re vezetett. A 17. percben időt kértek az ázsiaiak, de a meccs képe nem változott. A néma csendben ülő nézők miatt meglehetősen hangulattalan összecsapás folytatásában is a remekül védekező magyarok uralták a játékot, többször is betaláltak gyors ellentámadás végén, és a szünetben már tíz góllal vezettek.

A dél-koreai válogatott vártnál gyengébb teljesítménye és a magyar hibák miatt a második félidőben is alacsony színvonalú volt a meccs. A 12 gólos előny tudatában romlott a magyarok összpontosítása, ezt kihasználva Kim Dong Uk bravúros védéseire alapozva az ázsiaiak egy 5-0-s sorozattal felzárkóztak 25-18-ra, de José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány időkérése némileg megtörte a lendületüket. A találkozó második fele leginkább egy edzőmeccsre hasonlított, minden játékos lehetőséget kapott magyar oldalon. Előbb visszaállt a tízgólos különbség, majd 35-27-es eredménnyel zárult a sok hibával tarkított mérkőzés, amelyen nem voltak azonos súlycsoportban a csapatok.

Pedro Rodríguez Álvarez (b), Szita Zoltán (k) és Sipos Adrián (j) a magyar, valamint Kim Jeon Pin (b2) és Dzsin Ju Szung, a dél-koreai válogatott játékosai

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mestermérleg

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány szerint a magyar kézilabda-válogatott szinte tökéletes első félidőt produkált a Koreai Köztársaság ellen. „Kimondottan jól összpontosítottunk, remekül védekeztünk, több gólunk is volt gyors indításból, és a támadójátékunkkal is elégedett voltam. A második felvonásban már nem jöttek a gyors gólok, a dél-koreaiak nyitott védekezésre váltottak, és azt fegyelmezettebben csinálták, ráadásul a kapusuk egyre jobban védett. Bizonyos időszakokban voltak problémáink, ekkor nem találtunk a hálóba, és talán a koncentrációnk sem volt olyan, mint korábban. Ezzel együtt is nagyon boldog vagyok! Nem volt könnyebb meccs, mint gondoltam, egy torna első mérkőzése soha nem könnyű” – magyarázta.

Kézilabda-világbajnokság, D csoport, 1. forduló: Magyarország – Koreai Köztársaság 35-27 (21-11)

Kristianstad, 2738 néző, vezette: Belkhiri, Hamidi (algériaiak).

Lövések/gólok: 58/35, illetve 44/27.

Gólok hétméteresből: 7/4, illetve 4/4.

Kiállítások: 16, illetve 6 perc.

Magyarország: Mikler – Lékai 7 gól, Szita 2, Bánhidi 4, Sipos, Ancsin, Rodríguez 5, cserék: Bóka 3, Ilic 1, Rosta 5, Bodó 3, Hanusz 1, Bujdosó 3, Ligetvári 1, Székely, Szöllősi.

Koreai Köztársaság: Kim Dong Uk – Ha Min Ho 1 gól, Kim Dzsin Jung 2, Kang Dzson Ku 5, Pak Szung 5, Li Hjon Szik 4, Dzsang Dong Hjun 3, cserék: Li Szong Min, Ku Csang Un, Dzso Te Hun, Li Jo Szeb 1, Kim Ki Min 1, Ha Te Jun 5, Pak Jung Dzsun.